X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 26.11.2020 р. № 4850/ІПК/04-36-04-04-21

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області, на звернення Товариства щодо надання індивідуальної податкової консультації з плати за землю, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що є платником податків на загальних підставах та володіє нерухомим майном, розташованого на земельній ділянці щодо якої укладено договір оренди земельної ділянки від 25.01.2019, строк дії 10 років.

Водночас, Товариство повідомляє, що в період з квітня 2019 року по березень 2020 року здійснювало будівельні роботи по реконструкції нерухомого майна, в період будівництва більша частина площ була відчужена на підставі договорів купівлі – продажу майнових прав. Після введення будівлі в експлуатацію нові власники здійснювали реєстрацію права власності на нерухоме майно, в результаті у власності Товариства залишилась тільки частина нерухомого майна.

Товариство посилаючись на чинне законодавство, запитує про можливість розірвання діючого договору оренди земельної ділянки та нарахування земельного податку власникам нерухомого майна пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в їх користуванні, з урахуванням прибудинкової території та який порядок дій щодо виконання вимог законодавства і нарахування земельного податку співвласникам нерухомого майна.

Згідно з пп. 288.1 – 288.3 ст. 288 Кодексу підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки. Об’єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.

Договір оренди землі – це договір, за яким орендодавець зобов’язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов’язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства (ст. 13 Закону України від 06 жовтня 1998 року № 161-XIV «Про оренду землі» (далі – Закон № 161)).

Зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку (ст. 30 Закону № 161).

Продаж частини нерухомого майна, яке знаходиться на орендованій земельній ділянці є підставою для внесення змін до договору оренди землі.

У відповідності до вимог п. 287.1 ст. 287 Кодексу нові власники нерухомого майна, будуть сплачувати плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).