X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 30.11.2020 р. № 4890/ІПК/99-00-05-05-02-06

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо відображення в податковому обліку відсотків та амортизації, які нараховуються за орендним зобов’язанням та активами з права користування, із розрахунку 6 років, якщо договір укладено на 3 роки з правом його продовження та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє таке.

Як зазначено у зверненні платник укладає договори оренди приміщень терміном на 3 роки, з можливістю подовження строку оренди на аналогічний термін.

У платника виникло питання: «Чи має право підприємство відображати в податковому обліку відсотки та амортизацію, які нараховуються за орендним зобов’язанням та активом з права користування, із розрахунку 6 років, хоча договір оренди укладено на 3 роки з правом його продовження?»

Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об'єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.

Статтею 138 Кодексу встановлені різниці, які виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів.

Згідно з абзацом першим п. 138.1 ст. 138 Кодексу фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму нарахованої амортизації основних засобів та/або нематеріальних активів відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності та згідно з абзацом першим п. 138.2 ст. 138 Кодексу зменшується на суму  розрахованої амортизації основних засобів та/або нематеріальних активів відповідно до п. 138.3 ст.138 Кодексу.

Вимоги пп. 138.1 - 138.3 ст. 138 Кодексу не застосовуються до операцій з активами з права користування за договорами оренди (п. 138.4 ст. 138 кодексу), якими відповідно до п.п. 14.1.12 п. 14.1.1 ст. 14 Кодексу визначаються визнані орендарем згідно з вимогами міжнародних стандартів фінансової звітності активи, які представляють право орендаря використовувати базовий актив протягом строку оренди.

Отже, операції з активами з права користування за договорами оренди, визнаними орендарем згідно з вимогами міжнародних стандартів фінансової звітності, відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку без застосування різниць згідно з пп. 138.1 - 138.3 ст. 138 Кодексу.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.