Державна податкова служба України розглянула звернення щодо коригування фінансового результату до оподаткування на суму курсових різниць, що нараховані на заборгованість по відсотках, та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Як зазначає платник основним видом діяльності його є оптова торгівля алкогольними напоями. Платник має відповідну ліцензію на цей вид діяльності.
Для поповнення обігових коштів для приросту активів підприємства та створення умов для такого приросту в майбутньому (збільшення доходу) платник уклав договори позики з пов’язаними особами-нерезидентами.
Розмір виплат за користування кредитом – не перевищує розмір виплат за максимальною процентною ставкою, встановленою Національним банком України для зовнішніх запозичень резидентів, та встановлена на рівні 9,8 відсотків річних.
Нарахування відсотків за кредитними коштами – є фінансовими витратами позичальника, які відображаються у звітному періоді, в якому вони понесені.
Платник для цілей застосування п.140.2 ст. 140 Кодексу проводить коригування фінансового результату до оподаткування на всю суму нарахованих відсотків та відображає в Податковій декларації з податку на прибуток підприємств у рядку 3.1.1 Додатку РI (далі – Декларація).
Нараховані відсотки за позиками з нерезидентами – є монетарними статтями.
Бухгалтерський облік операції з іноземною валютою ведеться відповідно до вимог Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 21 «Вплив змін валютних курсів».
У платника виникли наступні питання:
Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об'єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.
Положеннями Кодексу не передбачено різниць для коригування фінансового результату до оподаткування на суму курсових різниць, що нараховані на заборгованість за відсотками.
Такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату до оподаткування.
Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (п. 2 ст. 6 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»).
Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |