X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 08.12.2020 р. № 5045/ІПК/13-01-04-04-11

Головне управління ДПС у Львівській області на звернення Приватного підприємства щодо розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє наступне.

Приватне підприємство поінформувало, що займається вирощуванням і відгодівлею свиней та великої рогатої худоби (далі – ВРХ), має власні угіддя: рілля  - 128 га та сіножаті – 13,4 га, крім цього підприємство закуповує свинину та ВРХ в живій вазі, в тому числі і в населення. Підприємство запитує, чи правомірно відносити до сільськогосподарських товарів - товари групи 1-24 УКТ ЗЕД вироблені з купованої в живій вазі свинини та ВРХ при розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва для обрання єдиного податку четвертої групи.   

Сільськогосподарський товаровиробник — це юридична особа незалежно від організаційно-правової форми або фізична особа — підприємець, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції та/або розведенням, вирощуванням і виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках і водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у т. ч. власно виробленої сировини на давальницьких умовах, та здійснює операції з її постачання (підпункт 14.1.235 пункту 14.1 статті 14 ПКУ).

Сільськогосподарська продукція (сільськогосподарські товари) — це продукція/товари, що підпадають під визначення груп 1–24 УКТ ЗЕД, якщо при цьому такі товари (продукцію) вирощує, відгодовує, виловлює, збирає, виготовляє, виробляє, перероблює безпосередньо виробник цих товарів (продукції), а також продукти обробки й переробки таких товарів (продукції), якщо вони були придбані чи вироблені на власних або орендованих потужностях (площах) для продажу, переробки або внутрішньогосподарського споживання (підпункт14.1.234 пункту 14.1 статті 14 ПКУ).

У пункті 291.51 статті 291 ПКУ визначені критерії, за умови відповідності яким сільгоспвиробник не може бути платником єдиного податку групи 4.

При цьому, юридична особа може претендувати на статус платника єдиного податку 4 групи, якщо частка її сільськогосподарського товаровиробництва в податковому (звітному) році дорівнює або перевищує 75% (підпункт291.4.4 пункту 291.4 статті 291 ПКУ).

Частка сільськогосподарського товаровиробництва — це питома вага доходу сільськогосподарського товаровиробника, отриманого від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки, у загальній сумі його доходу, яку враховують під час визначення права такого товаровиробника на реєстрацію як платника податку (підпункт14.1.262 пункту 14.1 статті 14 ПКУ).

Тож, якщо згаданий вище дохід:

— дорівнює або перевищує 75% — можна претендувати на статус платника єдиного податку групи 4;

— становить менш як 75%, то підприємство не може бути платником єдиного податку 4 групи. Під виняток підпадають сільгоспвиробники, які в попередньому податковому (звітному) році зазнали форс-мажорних обставин.

Звертаємо увагу, що до доходу сільськогосподарського товаровиробника вноситься лише дохід отриманий від реалізації сільськогосподарської продукції, в тому числі виробленої на давальницьких умовах із сировини власного виробництва (підпункт298.8.3 пункту 298.8 статті 298 ПКУ).

Зокрема, в рядку 1.2 Розрахунку частки сільгоспвиробника відображається дохід, отриманий від реалізації продукції тваринництва і птахівництва.

При цьому, доходи, отримані від реалізації продукції тваринництва і птахівництва, закупленої зі сторони, не вважаються доходом сільськогосподарського товаровиробника

У рядках 1.4 — 1.7 Розрахунку частки сільгоспвиробника відображають доходи, отримані від реалізації продуктів переробки відповідної сільгосппродукції власного виробництва:

— на власних або орендованих виробничих потужностях (рядки 1.4 — 1.6);

— на давальницьких умовах, незалежно від територіального розміщення переробного підприємства (рядок 1.7).

Виходячи з викладеного, дохід від реалізації продукції, виготовленої на власних потужностяхз купованої в живій вазі худоби, яка придбана, в тому числі і в населення, не відноситься до доходу сільськогосподарського товаровиробника, отриманого від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва, а враховується у загальній сумі доходу сільськогосподарського товаровиробника.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).