X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 08.12.2020 р. № 5029/ІПК/99-00-09-03-03-06

Державна податкова служба України, відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула звернення Товариства стосовно надання індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства і повідомляє таке.

Пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

У зверненні Товариство зазначає, що основним видом діяльності за КВЕД-2010 є 49.41 вантажний автомобільний транспорт, а також 45.20 технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів, 46.69 оптова торгівля іншими машинами й устаткуванням, 46.90 неспеціалізована оптова торгівля, 52.29 інша допоміжна діяльність у сфері транспорту, 77.39 надання в оренду інших машин, устаткування та товарів. н. в. і. у.

Враховуючи види діяльності Товариства, в рамках провадження звичайної господарської діяльності Товариство отримало Ліцензію на право зберігання пального для зберігання пального виключно для потреб власного споживання.

Товариство зареєстроване платником акцизного податку та є розпорядником акцизного складу.

Враховуючи те, що Товариство є розпорядником акцизного складу та здійснює зберігання пального виключно для потреб власного споживання, Товариство формує та подає дані про обсяги обігу та фактичні залишки пального у порядку відповідно до абз. 3 та абз. 5 п. 230.1.3. ст. 230 Кодексу (за звітний календарний місяць), Товариство запитує:

1. Чи зобов'язане Товариство щоденно подавати Довідку про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального (ідентифікатор форми J/F0210401) з метою виконання вимог Порядку здійснення Державною податковою службою автоматичного зіставлення показників обсягів обігу та залишків пального, показників обсягів обігу спирту етилового, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2020 р. № 715 (далі – Порядок)?

2. Яким чином буде здійснюватись автоматичне зіставлення показників обсягів обігу та залишків пального щодо Товариства, враховуючи те, що Товариство формує та подає дані про обсяги обігу та фактичні залишки пaльного у порядку відповідно до абз. 3 та абз. 5 п. 230.1.3. ст. 230 ПКУ (за звітний календарний місяць)?

Відповідно до абз. 5 п.п. 230.1.3 п. 230.1 ст. 230 Кодексу дані про фактичні залишки пального на перший та останній дні календарного місяця та про обсяг обігу пального за звітний календарний місяць формуються розпорядниками акцизних складів, що використовують пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснюють операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам, після проведення останньої операції з обігу пального у звітному календарному місяці, але не пізніше 23 години 59 хвилин останнього дня звітного календарного місяця, до початку здійснення операцій з обігу пального у день, що настає за таким останнім днем звітного календарного місяця, та подаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше 15 календарних днів, що настають за останнім днем звітного календарного місяця.

Згідно із ст. 233 Кодексу, для перевірки повноти декларування та сплати акцизного податку платниками податку з обсягів ввезеного на митну територію України, виробленого та реалізованого на митній території України пального або спирту етилового здійснюється автоматичне зіставлення показників обсягів обігу та залишків пального, показників обсягів обігу спирту етилового (далі – зіставлення).

При зіставленні здійснюється порівняння показників із системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (далі – СЕАРП та СЕ) з показниками Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі щодо обсягів обігу та залишків пального у розрізі кодів згідно з УКТ ЗЕД (крім скрапленого газу (пропану або суміші пропану з бутаном), інших газів, бутану, ізобутану, на які встановлено однакові ставки акцизного податку, для яких обсяги обігу та залишків пального підсумовуються та зіставляються загальним підсумком), акцизних складів та розпорядників акцизних складів.

Механізм здійснення Державною податковою службою автоматичного зіставлення показників обсягів обігу та залишків пального, показників обсягів обігу спирту етилового для забезпечення перевірки повноти декларування та сплати акцизного податку платниками податку з обсягів ввезеного на митну територію України, виробленого та реалізованого на митній території України пального або спирту етилового, визначено Порядком.

Під час проведення зіставлення використовуються такі дані з Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників та рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі:

обсяги отриманого протягом звітного місяця пального за щодобовими показниками;

обсяги реалізованого протягом звітного місяця пального за щодобовими показниками;

залишки пального на акцизному складі на 1 число місяця, що настає за звітним, за показниками зазначених реєстрів (ч. 2 п. 5 Порядку).

Відповідно до п. 7 Порядку період здійснення зіставлення дорівнює календарному місяцю.

Отже, Товариство має право подавати місячні дані відповідно до абз. 5  п.п. 230.1.3 п. 230.1 ст. 230 Кодексу, за умови використання пального виключно для потреб власного споживання, та не зобов'язане щоденно подавати Довідку про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі з метою виконання Порядку.

Автоматичне зіставлення показників обсягів обігу та залишків пального щодо Товариства буде здійснюватись помісячно за звітний календарний місяць.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.