Головне управління ДПС у Запорізькій області, керуючись ст.52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), розглянуло звернення про надання індивідуальної податкової консультації (…) з окремих питань сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) та з урахуванням фактичних обставин, викладених у листі, в межах компетенції повідомляє.
Платник податків у зверненні повідомив, що є особою, яка провадить незалежну професійну діяльність та має основне місце роботи, де роботодавець щомісячно сплачує єдиний внесок у розмірі не менше мінімального страхового внеску. У зв’язку з набуттям чинності Законом України від 13 травня 2020 року №592-IX «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» (далі - Закон №592) з 01.01.2021, платник просить надати консультацію щодо необхідності надання до органів Державної податкової служби заяви та інформації щодо працевлаштування.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску, умови та порядок нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначає Закон України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон №2464).
Відповідно п.5 частини першої ст.4 Закону №2464 платниками єдиного внеску, зокрема, є особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності .
Пунктом 1 розділу I Закону №592 статтю 4 Закону №2464 доповнено частиною шостою такого змісту:
«6. Особи, зазначені у пунктах 4 і 5 частини першої цієї статті, які мають основне місце роботи, звільняються від сплати за себе єдиного внеску за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску.
Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску за умови самостійного визначення за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі менше мінімального страхового внеску, бази нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом.
При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.»
Закон №592 набирає чинності з 1 січня 2021 року, крім пункту 5 розділу I Закону №592, що набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування (п.1 розд. II Закону №592).
Надання фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність, заяви та інформації щодо працевлаштування до органів Державної податкової служби, нормами Закону №592 не передбачено.
Згідно з п.52.2 ст.52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |