Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі –Кодекс) розглянула звернення Товариствапро надання індивідуальної податкової консультації і повідомляє наступне.
Товариство повідомляє, що заводи-виробники продукції, ексклюзивним імпортером якої є Товариство, мають намір впровадити додатковий контроль за пошкодженими та знищеними марками акцизного податку. Задля запровадження такого процесу на лініях розливу планують встановити сканери зчитування QR кодів, які будуть наноситись як додатковий стікер на кришу пляшки. Кришка пляшки єдиний стабільний елемент з якого сканер зможе зчитати QR код на стікері. Наклеювати стікер із QR кодом можливо поверх марки акцизного податку що призведе до заклеювання гербу, який при заклеюванні методом «П» завжди опиняється на кришці, але при цьому всі інші ідентифікаційні елементи марки (реквізити, передбачені абз. 7 п. 5 Постанови КМУ № 1251) видно чітко і розбірливо.
Товариство запитує:
Чи будуть вважатися алкогольні напої немаркованими, якщо додатковий стікер із QR кодом буде наноситься виробником на частину акцизної марки, наклеєної методом «П» де знаходиться герб, закриваючи такий герб, при цьому всі реквізити, передбачені абз. 7 п. 5 Постанови КМУ № 1251 залишаються відкритими.
Пунктом 226.1 статті 226 Кодексу визначено, що у разі ввезення, зокрема алкогольних напоїв на митну територію України платники податку зобов'язані забезпечити їх маркування марками встановленого зразка у такий спосіб, щоб марка акцизного податку розривалася під час відкупорювання (розкривання) товару.
Відповідно до п. 5 Положення № 1251 на кожну марку наносяться такі реквізити:
слова, зокрема "УКРАЇНА", "МАРКА АКЦИЗНОГО ПОДАТКУ";
позначення виду марки, що складається із слів та літер, зокрема "алкоголь вітчизняний (лікеро-горілчана продукція)" - "АВ ЛГП", "алкоголь вітчизняний (виноробна продукція)" - "АВ ВП", "алкоголь імпортний (лікеро-горілчана продукція)" - "АІ ЛГП", "алкоголь імпортний (виноробна продукція)" - "АІ ВП",
(абз. 6 п. 5 Положення № 1251);
індекс регіону України (згідно з додатком), що відповідає місцезнаходженню виробника продукції, позначений двома цифрами (для маркування вітчизняної продукції), серія із чотирьох літер і шестизначний номер, два двозначних числа (місяць і рік, у якому вироблено марки для алкогольних напоїв), через скісну риску, сума акцизного податку (для алкогольних напоїв), сплаченого за одиницю продукції, з точністю до тисячного знака, крім суми акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі алкогольних напоїв (абз. 7 п. 5 Положення № 1251).
Згідно п. 20 Положення №1251 вважаються такими, що немарковані, зокрема алкогольні напої у випадках, визначених пунктом 226.9 статті 226 Податкового кодексу України, а також алкогольні напої з марками, що мають такі пошкодження:
пошкодження, які унеможливлюють встановлення реквізитів, передбачених абзацом сьомим пункту 5 цього Положення;
наявність відкритого надриву з краю марки, розмір якого (ширина, довжина) перевищує такі значення: вертикальний надрив - 4 х 10 міліметрів;
горизонтальний - 4 х 20 міліметрів; діагональний - 4 х 18 міліметрів (довжина діагонального розриву визначається як прямокутна проекція);
пошкодження, внаслідок яких зменшилася довжина марки на 10 чи більше міліметрів або ширина марки - на 5 чи більше міліметрів;
відсутність кута марки площею більше ніж 150 кв. міліметрів, довжина меншої сторони якого становить більше ніж 10 міліметрів.
Відповідно до п. 226.9 ст. 226 Кодексу вважаються такими, що немарковані, зокрема:
алкогольні напої з підробленими марками акцизного податку;
алкогольні напої, марковані з відхиленням від вимог положення, затвердженого Кабінетом Міністрів України, відповідно до якого здійснюються виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, та/або марками, що не видавалися безпосередньо виробнику або імпортеру зазначеної продукції;
вироблені в Україні алкогольні напої з марками акцизного податку, на яких зазначення суми акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції, не відповідає сумі, визначеній з урахуванням чинних на дату розливу продукції ставок акцизного податку, міцності продукції та місткості тари;
алкогольні напої іноземного виробництва з марками акцизного податку, на яких зазначена сума акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції, не відповідає сумі, визначеній з урахуванням міцності продукції, місткості тари та розміру ставок акцизного податку, діючих на момент виробництва марки.
Враховуючи те, що марки акцизного податку забезпечують можливість перевірки легальності походження підакцизних товарів, тоу разі нанесення на алкогольні напої заводами-виробниками додаткового стікера із QR кодом поверх марки акцизного податку наклеєної методом «П» де знаходиться герб, закриваючи такий герб, при цьому всі реквізити, передбачені абз. 7 п. 5 Положення № 1251 залишатимутися відкритими, то така продукція вважатиметься маркованою з відхиленнями від вимог Положення № 1251 та відповідно до п. 226.9 ст. 226 Кодексу алкогольні напої вважатимуться такими, що немарковані.
Поряд з цим інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |