X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 10.12.2020 р. № 5097/ІПК/99-00-07-05-01-06

Державна податкова служба України розглянула Ваше звернення від … про надання індивідуальної податкової консультації з питань застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО), і в порядку ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.

Згідно із запитом фізична особа – підприємець є платником єдиного податку другої групи (далі – підприємець) і здійснює роздрібну торгівлю у кіосках з продажу преси та транспортних карток на проїзд у громадському транспорті.

Обсяг доходу за рік не перевищує 1000000 гривень.

Чи може вказаний підприємець відповідно до п. 10 ст. 9 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) не застосовувати РРО та/або програмний РРО після 01.04.2021 за умови, що обсяг реалізації газет, журналів, та інших видань, листівок, конвертів складає більше 50 % від загального доходу?

Згідно з п. 6 ст. 9 Закону № 265 РРО та/або програмні РРО та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) платниками єдиного податку (фізичними особами – підприємцями), які не застосовують РРО та/або програмні РРО відповідно до Податкового кодексу України.

Відповідно до п. 296.10 ст. 296 Кодексу РРО та/або програмні РРО не застосовуються платниками єдиного податку першої групи.

Згідно з п. 10 ст. 9 Закону № 265 РРО та/або програмні РРО та розрахункові книжки не застосовуються при продажу у кіосках, з лотків та розносок газет, журналів та інших видань, листівок, конвертів, знаків поштової оплати, якщо питома вага такої продукції становить понад 50 відсотків загального товарообігу за відсутності продажу підакцизних товарів та технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, а також при продажу жетонів та проїзних квитків у касах метрополітену.

Відповідно до п.п. 296.1.1. п. 296.1 ст. 296 Кодексу платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи – підприємці), які не є платниками податку на додану вартість, ведуть Книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів у грошовій формі сумарним підсумком, окремо у готівковій та безготівковій формі розрахунків.

При цьому суб’єкт господарювання платник єдиного податку зобов’язаний надати контролюючим органам під час проведення перевірки документи (у паперовій або електронній формі), які підтверджують виключно походження товарів, що на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об’єкті).

Отже, згідно з вимогами чинного законодавства фізичні особи – підприємці платники єдиного податку другої групи ведуть облік доходів у грошовій формі, проте не ведуть облік товарних запасів, відповідно, не мають можливості вираховувати питому вагу певної групи товарів у власному загальному грошовому обороті, наприклад дохід від продажу газет, журналів, листівок, конвертів та інших видань.

Враховуючи викладене, після 01.04.2021 фізична особа – підприємець має проводити розрахункові операції із застосуванням РРО.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.