Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула звернення щодо порядку повернення надміру сплачених податків та в межах компетенції повідомляє.
Платник податків у своєму зверненні зазначив, що відповідно до інформації про стан розрахунків з бюджетом платник податків має переплату по податку на доходи фізичних осіб (далі – податок) та по військовому збору станом на 25.08.2020.
Платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання порядку повернення надміру сплачених податків.
Умови повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов’язання врегульовано ст. 43 Податкового кодексу України (далі – Кодекс).
При цьому підпунктом 14.1.115 п. 14.1 ст. 14 Кодексу передбачено, що надміру сплачені грошові зобов’язання – це суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету понад нараховані суми грошових зобов’язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.
Грошове зобов’язання платника податків – це сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов’язання та/або інше зобов’язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв’язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пеня (п.п. 14.1.39 п. 14.1 ст 14 Кодексу).
Згідно з п. 43.3 ст. 43 Кодексу обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання та пені є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які повертаються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік за результатами проведення перерахунку його загального річного оподатковуваного доходу) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми та/або пені.
У разі наявності у платника податків податкового боргу, повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов’язання на поточний рахунок такого платника податків в установі банку або шляхом повернення готівковими коштами за чеком, у разі відсутності у платника податків рахунку в банку, проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків (п. 43.2 ст. 43 Кодексу).
Водночас, за даними інформаційних баз ДПС у платника податків, інтереси якого Ви представляєте, станом на 01.10.2020 зазначена у листі переплата по податку та військовому збору відсутня, оскільки зазначені суми зараховані у сплату податкових зобов’язань, визначених платником податків у податковій декларації про майновий стан і доходи за звітний (податковий) 2019 рік, строк сплати яких настав 30.09.2020.
Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |