X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 10.12.2020 р. № 5091/ІПК/99-00-04-05-03-05

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула звернення ….. щодо практичного застосування норм чинного законодавства, і в межах компетенції повідомляє, що відповідь надається з урахуванням фактичних обставин, викладених у зверненні.

Платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання відображення у Податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб і сум утриманого податку (ф. 1-ДФ), сум утриманих підприємством з фактичного заробітку (доходу) працівника для подальшої виплати стягувачу.

Такими утриманнями можуть бути аліменти або боргові зобов’язання, які перераховуються безпосередньо на рахунок виконавчої служби/приватного виконавця для подальшої їх виплати стягувачу.

Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 (далі – Порядок).

Згідно з Довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку під ознакою доходу:

«140» відображаються аліменти, які перераховані на рахунок виконавчої служби та безпосередньо на рахунок стягувача;

«157» відображаються аліменти та суми боргу, які перераховані на рахунок приватного виконавця.

 Що стосується боргових зобов’язань, що перераховуються на рахунок виконавчої служби для подальшої виплати стягувачу або безпосередньо на рахунок стягувача, то з метою надання більш грунтовної відповіді і уникнення неоднозначного тлумачення норм законодавства, слід зазначити, по якому виду доходу будуть виплачуватись боргові зобов’язання на користь стягувача.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.