X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 08.12.2020 р. № 5041/ІПК/99-00-04-05-03-09

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула звернення щодо права на податкову знижку та в межах компетенції повідомляє.

Платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо права включення до податкової знижки суми коштів, сплачених за надання послуги із застосуванням допоміжних репродуктивних технологій.

Порядок застосування податкової знижки визначений ст. 166 Кодексу.

Так, п.п. 166.1.1 п. 166.1 ст. 166 Кодексу встановлено, що платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року
(п.п. 166.1.2 п. 166.1 ст. 166 Кодексу).

Згідно з п.п. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 Кодексу до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копіями договорів за їх наявності в яких обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги).

Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, визначено у п. 166.3 ст. 166 Кодексу. До даного переліку включається витрати на оплату допоміжних репродуктивних технологій згідно з умовами, встановленими законодавством, але не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік (п.п. 166.3.6
п. 166.3 ст. 166 Кодексу).

Отже, Кодексом обумовлено право платника податків на такі витрати лише за умовами, встановленими законодавством.

Відповідно до ст. 48 Основ законодавства про охорону здоров'я                           від 19.11.1992 № 2801-XII застосування штучного запліднення та імплантації ембріона здійснюється згідно з умовами та порядком, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, за медичними показаннями повнолітньої жінки, з якою проводиться така дія, за умови наявності письмової згоди подружжя, забезпечення анонімності донора та збереження лікарської таємниці.

З метою удосконалення медичної допомоги населенню при лікуванні безпліддя із застосуванням допоміжних репродуктивних технологій наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.09.2013 № 787 затверджено Порядок застосування допоміжних репродуктивних технологій в Україні
(далі – Порядок № 787), який визначає механізм та умови застосування методик допоміжних репродуктивних технологій.

Відповідно до п. 1.2 Порядку № 787  допоміжні репродуктивні
технології – це методики лікування безпліддя, за яких маніпуляції з репродуктивними клітинами, окремі або всі етапи підготовки репродуктивних клітин, процеси запліднення і розвитку ембріонів до перенесення їх у матку пацієнтки здійснюються в умовах in vitro;

in vitro – техніка виконання експерименту чи інших маніпуляцій у спеціальному лабораторному посуді або у контрольованому середовищі поза живим організмом.

Враховуючи наведене, платник податку має право включити до податкової знижки за наслідками звітного податкового року фактично здійснені ним витрати, зокрема, вартість наданих процедур в рамках такої лікувальної програми та витрати, понесені на придбання лікарських засобів, що застосовувалися при наданні методики ДРТ відповідно до Порядку № 787, за умови дотримання положень п.п. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 Кодексу.

Слід зауважити, що з питання включення зазначених у листі послуг до допоміжних репродуктивних технологій Ви можете звернутися до Міністерства охорони здоров’я України.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.