Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула звернення щодо практичного застосування норм податкового законодавства і в межах компетенції повідомляє.
Платник податків у своєму зверненні повідомив, що є фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку третьої групи та платником ПДВ і займається вантажними перевезеннями.
У поточному 2020 році, вперше, у травні місяці було здійснено міжнародне транзитне вантажне перевезення, тобто пільгову операцію.
За підсумками звітного періоду травня 2020 року, згідно з п. 199.3 ст. 199 Кодексу було здійснено розрахунок частки використання товарів/послуг в оподатковуваних операціях та подано в ДПС одночасно з податковою декларацією звітного податкового періоду.
А також, відповідно до п. 199.1 ст. 199 Кодексу виписано і зареєстровано в єдиному реєстрі податкових накладних зведену податкову накладну на загальну суму частки за травень місяць 2020 року.
Платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання чи повинна фізична особа – підприємець щомісяця до кінця поточного року виписувати зведену податкову декларацію до сум податкового кредиту з врахуванням частки визначеної у травні, якщо більше не було пільгових операцій.
Відповідно до п. 199.1 ст. 199 Кодексу у разі якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково - ні, платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ст. 189 Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати зведену податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях.
Водночас слід зазначити, що неоподатковуваними операціями слід вважати операції, які відповідно до ст. 196 та 197 Кодексу не є об’єктами оподаткування або звільненними від оподаткування податком на додану вартість.
Разом з тим відповідно до п.п. «а» п.п. 195.1.3 п. 195.1 ст. 195 Кодексу операції з міжнародного перевезення пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом оподатковуються за нульовою ставкою.
При цьому міжнародним перевезенням вважається перевезення, що здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом.
Враховуючи викладене, оскільки операція з міжнародного транзитного вантажного перевезення не відноситься до операцій, визначених ст. 196 та ст. 197 Кодексу, тобто оподатковується за нульовою ставкою податку на додану вартість, то підстав для складання зведеної податкової накладної у платника податків не виникає.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |