X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 24.11.2020 р. № 4808/ІПК/99-00-04-01-01-06

Державна податкова служба України розглянула товариства щодо реєстрації розрахунків коригування до податкових накладних та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство повідомило про складання та реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН). Після відвантаження товару було зменшено ціну (відповідно до умов договору у разі зміни курсу валюти на дату постачання обладнання) на частину товару та збільшено кількість товару, складено/зареєстровано відповідні розрахунки коригування.

Після обробки відправленої партії товару, було вдруге переглянуто ціну і в результаті виявлених недоліків (товар не відповідав умовам договору), складено  інші розрахунки коригування, але при реєстрації відповідних розрахунків коригування підприємство отримує квитанцію «Документ не прийнято».

Зважаючи на необхідність до однієї операції складати кілька розрахунків коригування підприємство звертається за роз’ясненням щодо особливостей складання та реєстрації розрахунків коригування до податкових накладних.

Відповідно до пункту 192.1 статті 192 Кодексу, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до пункту 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307 (далі – Порядок № 1307), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267, порядок складання розрахунку коригування та його реєстрації в ЄРПН аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних, крім випадків, передбачених Порядком № 1307.

Роз’яснення щодо порядку складання розрахунків коригування до податкових накладних надано у листах ДФС від 22.06.2018 № 18983/7/99-99-15-03-02-17, від 27.11.2018, № 36942/7/99-99-15-03-02-17.

Складання розрахунку коригування до податкової накладної, до якої вже складався розрахунок коригування, здійснюється з урахуванням показників попереднього розрахунку коригування.

Порядком ведення ЄРПН, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 (далі - Порядок), не передбачено здійснення органами державної податкової служби України заборони реєстрації податкових накладних в ЄРПН.

В той же час пунктом 9 Порядку встановлено перелік причин відмови у прийнятті податкової накладної та/або розрахунку коригування до реєстрації в ЄРПН, а саме:

наявність помилок, відсутність у ЄРПН відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується, факт реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами.

Відповідно до пункту 201.10 статті 201 Кодексу, якщо надіслані податкові накладні сформовано з порушенням вимог, передбачених Кодексом, протягом операційного дня продавцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді із зазначенням причин.

Враховуючи зазначене, податкові накладні, сформовані з дотриманням вимог Кодексу та чинних нормативно-правових актів, які регламентують порядок надсилання податкових документів засобами телекомунікаційного зв'язку до органів державної податкової служби, зокрема податкових накладних, підлягають реєстрації в ЄРПН.

Разом з тим повідомляємо, що для платників податку на додану вартість доопрацьовано електронний сервіс, за допомогою якого здійснюється візуалізація повної інформації щодо показників податкової накладної з урахуванням усіх зареєстрованих до неї розрахунків коригування кількісних і вартісних показників, зокрема, надано можливість експорту інформації у формат xls після здійснення пошуку за заданими параметрами податкової накладної та відображення остаточного розрахунку (остаточних показників податкової накладної, які на поточну дату обліковуються в ЄРПН) з урахуванням усіх зареєстрованих до неї розрахунків коригування.

Даний сервіс створений з метою недопущення платниками податку помилок при складанні розрахунків коригування до податкових накладних.

Доступ до зазначеної інформації надано в приватній частині (особистий кабінет) Електронного кабінету у розділі «ЄРПН».

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.