X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 08.12.2020 р. № 5043/ІПК/99-00-04-01-01-06

Державна податкова служба України розглянула звернення товариства щодо отримання індивідуальної податкової консультації щодо повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань, та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Товариство, повідомляючи про перерахування грошових коштів у сумі ____ на бюджетний рахунок з податку на додану вартість (далі – ПДВ) зі свого поточного рахунку замість поповнення електронного рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ (далі – СЕА ПДВ), просить надати роз’яснення щодо порядку повернення помилково сплачених грошових коштів (надміру сплачених зобов’язань з ПДВ).

Станом на поточну дату, за даними інформаційних систем ДПС, в інтегрованій картці Товариства обраховується переплата з ПДВ у  сумі ____, яка сформована за рахунок перерахованих до бюджету коштів з рахунку Товариства в СЕА ПДВ у порядку, визначеному пунктом 2001.6 статті 2001 Податкового кодексу України (далі – Кодекс).

Відповідно до пункту 1.1 статті 1 Кодексу відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами Кодексу.

Порядок повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань визначено статтею 43 Кодексу.

Згідно з пунктом 43.1 статті 43 Кодексу та статті 301 Митного кодексу України помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов'язання підлягають поверненню платнику відповідно до ст. 43 Кодексу, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.

Відповідно до пункту 43.3 статті 43 Кодексу та пункту 1 розділу ІІ Порядку інформаційної взаємодії Державної фіскальної служби України, яку реорганізовано в Державну податкову службу України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2019 № 60, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 08.04.2019 за № 370/33341 (далі – Наказ № 60), повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені у випадках, передбачених законодавством, здійснюється виключно на підставі заяви платника податку (за винятком повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються територіальним органом ДПС на підставі поданої платником податків податкової декларації про майновий стан і доходи за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку), поданої до територіального органу ДПС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплаченої суми протягом 1095 днів від дня її виникнення.

Для повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошового зобов’язання та пені, крім єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, платник податків подає заяву до територіального органу ДПС в електронній формі за допомогою засобів інформаційно-телекомунікаційних систем та з дотриманням вимог законодавства у сферах захисту інформації, електронних довірчих послуг та електронного документообігу.

Відповідно до пункту 43.4¹ статті 43¹ Кодексу у разі повернення надміру сплачених податкових зобов'язань з ПДВ, зарахованих до бюджету з рахунку платника податку в СЕА ПДВ у порядку, визначеному пунктом 200¹.5  статті 200¹ Кодексу, такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в СЕА ПДВ.

Згідно з пунктом 200¹.3 статті 200¹ Кодексу платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН на суму податку (åНакл), обчислену за такою формулою:

ΣНакл = ΣНаклОтр + ΣМитн +ΣПопРах +ΣОвердрафт -ΣНаклВид - ΣВідшкод - ΣПеревищ

ΣПопРах – загальна сума поповнення з поточного рахунку платника податку рахунка в системі електронного адміністрування податку, в тому числі рахунків у системі електронного адміністрування податку платника - сільськогосподарського підприємства, що обрало спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Кодексу, зазначених у підпунктах "а" - "в" пункту 200¹.2 статті 200¹.

Слід зазначити, що у разі повернення надміру сплачених податкових зобов'язань з ПДВ на рахунок платника в СЕА ПДВ такі грошові кошти не впливають на розрахунок показників ΣПопРах та ΣНакл.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.