X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 15.12.2020 р. № 5195/ІПК/99-00-05-05-02-06

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо окремих питань оподаткування податком  на прибуток підприємств операцій з продажу корпоративних прав та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), у межах повноважень повідомляє. 

Згідно із зверненням, що розглядається, підприємство - платник податку на прибуток (далі – підприємство), що є власником корпоративних прав у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю (далі – товариство), на підставі договору купівлі-продажу частки у статутному капіталі товариства здійснює продаж частки у розмірі 100 відс. статутного капіталу такого товариства на користь іншого платника-резидента.

Підприємство застосовує міжнародні стандарти фінансової звітності при складанні фінансової звітності.

Заявник запитує, яким чином оподатковується податком на прибуток підприємств зазначена операція з продажу корпоративних прав в іншій, ніж цінні папери, формі.

Відповідно до п.п. 19 1.1.28 п. 19 1.1 ст. 19 1 Кодексу до функцій контролюючих органів належить, зокрема, надання індивідуальних податкових консультацій з питань податкового та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи.

Корпоративні права – права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами (п.п. 14.1.90 п. 14.1 ст. 14 Кодексу). 

 Згідно з абз. першим п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.

При визначенні фінансового результату до оподаткування враховуються, зокрема, різниці щодо операцій з продажу або іншого відчуження цінних паперів (п. 141.2 ст. 141 Кодексу).

При цьому Кодексом не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці за операціями з продажу або іншого відчуження корпоративних прав в іншій, ніж цінні папери, формі.    

Такі операції відображаються при визначенні фінансового результату до оподаткування та відповідно об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств згідно з правилами бухгалтерського обліку.

Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (частина друга ст. 6 Закону України  від 16 липня 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» зі змінами та доповненнями).

Отже, з питань бухгалтерського обліку операцій з продажу або іншого відчуження корпоративних прав в іншій, ніж цінні папери, формі при визначенні фінансового результату до оподаткування підприємству слід звернутися до Міністерства фінансів України.

Водночас повідомляємо, що із зазначених питань ДПС направлено запит до Міністерства фінансів України.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.