X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 28.07.2017 р. № 1427/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Про податок на додану вартість

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку відображення у податковій звітності з ПДВ розрахунків коригування (на збільшення та на зменшення податкових зобов’язань) до податкових накладних, складених відповідно до пункту 198.5 статті 198 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), та, керуючись статтею 52 Кодексу, повідомляє.

Як зазначено у зверненні, підприємством, яке користується пільгою на підставі підпункту 197.1.8 пункту 197.1 статті 197 Кодексу, виявлено помилки, що були допущені у податкових накладних, складених відповідно до пункту 198.5 статті 198 Кодексу, внаслідок чого у таких податкових накладних завищено/занижено податкові зобов’язання, нараховані відповідно до цього пункту Кодексу.

Відповідно до пункту 198.5 статті 198 Кодексу платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) в терміни, встановлені Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися, зокрема, в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до статті 197 Кодексу.

Отже, у податковій звітності з ПДВ за звітний (податковий) період, в якому були придбані товари/послуги, які підлягають використанню у звільнених від оподаткування операціях, платник податку відповідно до пункту 198.5 статті 198 Кодексу повинен нарахувати податкові зобов’язання за такими товарами/послугами. Крім того, не пізніше останнього дня такого звітного (податкового) періоду він повинен скласти та зареєструвати в ЄРПН (у встановлені Кодексом терміни) відповідну зведену податкову накладну.

Пунктом 201.14 статті 201 Кодексу встановлено, що платники податку зобов'язані вести окремий облік операцій з постачання та придбання товарів/послуг, які підлягають оподаткуванню, а також які не є об'єктами оподаткування та звільнені від оподаткування згідно з цим розділом.

Зведені результати такого обліку відображаються в податкових деклараціях, форма яких встановлюється у порядку, передбаченому статтею 46 Кодексу (пункт 201.15 статті 201 Кодексу).

Форма і порядок заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість затверджені наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 «Про затвердження форм та порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 (далі -Порядок № 21).

Відповідно пункту 6 розділу IIІ Порядку № 21 дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника.

Отже, платник податку у разі виникнення підстав для нарахування податкових зобов’язань з ПДВ відповідно до пункту 198.5 статті 198 Кодексу у відповідному звітному періоді зобов’язаний задекларувати такі податкові зобов’язання у складі податкової звітності за такий звітний період незалежно від того, чи складена ним податкова накладна за вказаною операцією на всю суму операції чи на її частину, а також чи зареєстрована така податкова накладна в ЄРПН чи ні.