Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на запит Академії щодо плати за землю (далі - Плата) повідомляє.
Академія поінформувала, що користується земельною ділянкою державної власності (кадастровий номер 80000000000:91:038:0001), наданої на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.07.1997 №650-р, процедура із набуття права постійного користування якою не завершена станом на дату запиту у зв’язку із необхідністю визначення цільового призначення земельної ділянки.
Академія, посилаючись на п.п. 282.1.4 п. 282.1 ст. 282 Кодексу, вважає що має право на застосування пільги з Плати як суб’єкт, що належить до закладів науки, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.
Академія зацікавлена у з’ясуванні такого елемента Плати як розмір ставки у разі надання нею тимчасово вільних приміщень, що розташовані на такій земельній ділянці, в оренду іншим суб’єктам господарювання.
Оскільки Академією не завершено оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку, які підтверджують її приналежність до категорії платників земельного податку в розумінні п.п. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, то пільга, передбачена п.п. 282.1.4 п. 282.1 ст. 282 Кодексу, на Академію не поширюється.
Разом з цим зазначаємо, що для обчислення розміру податкових зобов’язань з Плати в частині наданих тимчасово вільних приміщень, що розташовані на такій земельній ділянці, в оренду іншим суб’єктам господарювання, ключовим питанням є визначення об’єкту оподаткування Платою з урахуванням вимог част. першої ст. 796 Цивільного кодексу України (далі - Цивільний кодекс) щодо встановлення фактичного розміру земельної ділянки, яка надається у користування одночасно із об’єктом нерухомості.
Водночас звертаємо увагу на наявну судову практику стягнення на користь органів місцевого самоврядування плати за використання земельних ділянок у належному розмірі у випадках використання безпідставно набутої земельної ділянки. Зокрема суб’єктів, які, порушуючи ст.ст. 125, 126
Земельного кодексу, використовують безпідставно набуті земельні ділянки, постановами Судової палати у господарських справах Верховного Суду України від 28.01.2015, а також від 30.11.2016 зобов’язано компенсувати завдану власнику земельної ділянки майнову шкоду (ст.ст. 1166, 1167 Цивільного кодексу) у формі неотриманої орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |