X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 28.12.2020 р. № 5279/ІПК/99-00-07-07-02-06

Державна податкова служба України розглянула запит фізичної особи на отримання індивідуальної податкової консультації щодо отримання фізичною особою – підприємцем оплати у національній валюті України за надані послуги іноземним замовникам та використання платіжних систем для зарахування валютної виручки, та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України, повідомляє таке.

Згідно зі статтею 6 та статтею 19 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України.

Органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

На сьогодні відносини, що виникають у сфері здійснення валютних операцій, валютного регулювання і валютного нагляду, регулюються Конституцією України, Законом України від 21 червня 2018 року № 2473-VIII «Про валюту і валютні операції» (далі – Закон № 2473), іншими законами України, а також нормативно-правовими актами Національного банку України, прийнятими відповідно до цього Закону.

Порядок проведення розрахунків за валютними операціями встановлено  Положенням про здійснення операцій із валютними цінностями, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 02 січня 2019 № 2, із змінами та доповненнями.

Вимоги стосовно здійснення окремих операцій в іноземній валюті викладено в Положенні про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті, затвердженому Постановою Правління Національного банку України від 02 січня 2019 № 5 (із змінами та доповненнями).

Порядок валютного нагляду банків за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів затверджено Постановою Правління Національного банку України від 02 січня 2019 № 7 (із змінами та доповненнями).

Принципи валютного регулювання, які викладені у статті 2 Закону № 2473, передбачають, зокрема, право фізичних та юридичних осіб - резидентів укладати угоди з резидентами та (або) нерезидентами та виконувати зобов’язання, пов’язані з цими угодами, у національній валюті чи в іноземній валюті.

Таким чином, стосовно отримання фізичною особою – підприємцем валютної виручки від нерезидента у національній валюті Україні, із зарахуванням на відкритий банківський рахунок, у рамках виконання укладеного зовнішньоекономічного контракту, не є порушенням вимог Закону № 2473 та постанов Правління НБУ і, не являється порушенням порядку здійснення валютних операцій.

Враховуючи, що Національний банк України відповідно до Закону України від 20 травня 1999 року № 679-XIV  «Про Національний банк України» та Закону № 2473 визначає валютне регулювання та порядок здійснення операцій в іноземній валюті, з питань щодо здійснення розрахунків за допомогою платіжних систем з нерезидентами за зовнішньоекономічними контрактами, пропонуємо звернутись до Національного банку України.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податку, якому надано таку консультацію.