Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула звернення щодо практичного застосування норм податкового законодавства та в межах компетенції повідомляє.
Платник податків у своєму зверненні зазначив, що є співзасновником іноземної компанії та має у власності 50 відс. акцій цієї компанії.
При цьому іноземна компанія є єдиним засновником української компанії – 1 та співзасновником української компанії – 2.
До кінця 2020 року буде прийнято рішення про ліквідацію іноземної компанії та повністю буде ліквідована компанії у 2020 році (тобто, до 31.12.2020).
Платник податку планує внести отримані внаслідок ліквідації іноземної компанії 50 відс. частки в статутному капіталі української компанії – 1 та 47,55 відс. частки в статутному капіталі української компанії – 2 до статутного капіталу нової української чи іноземної компанії в обмін на акції (корпоративні права) такої компанії.
Платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з питань оподаткування внеску у вигляді отриманих внаслідок ліквідації іноземної компанії часток статутного капіталу.
Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Кодексу, відповідно до п.п. 162.1.1 п. 162.1 ст. 162 якого платниками податку є фізичні особи – резиденти.
Згідно з п.п. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 Кодексу об’єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого не включається сума майнового та немайнового внеску платника податку до статутного фонду юридичної особи - емітента корпоративних прав, в обмін на такі корпоративні права (п.п. 165.1.44 п. 165.1 ст. 165 Кодексу).
При цьому відповідно до п.п. 1.7 п. 16¹ підрозділу 10 розділу XX Кодексу звільняються від оподаткування військовим збором доходи, що згідно зрозділом IV Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою).
Враховуючи викладене, сума внеску у вигляді отриманих внаслідок ліквідації іноземної компанії 50 відс. частки в статутному капіталі української компанії – 1 та 47,55 відс. частки в статутному капіталі української компанії – 2 платника податку – фізичної особи до статутного капіталу юридичної особи – резидента не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків, тобто не оподатковується податком на доходи фізичних осіб і військовим збором.
Одночасно зауважуємо, що Законом України від 18 вересня 1991 року № 1560-XII «Про інвестиційну діяльність» (далі – Закон №1560) визначені загальні правові, економічні та соціальні умови інвестиційної діяльності на території України.
Згідно з абзацом другим ст. 6 Закону № 1560 інвестиційна діяльність суб'єктів України за її межами регулюється законодавством іноземної держави, на території якої ця діяльність здійснюється, відповідними договорами України, а також спеціальним законодавством України.
З метою уникнення неоднозначного тлумачення норм податкового законодавства в частині оподаткування доходів фізичних осіб, кожний конкретний випадок виникнення податкових відносин слід розглядати з урахуванням документів (матеріалів), які стосуються порушених питань.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |