Державна податкова служба України на звернення товариства щодо надання індивідуальної податкової консультації із земельного податку, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що як підприємство державної власності набуло право постійного користування земельною ділянкою (далі – Ділянка), категорія земель відповідно до у Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку Ділянки землі житлової та громадської забудови.
Цільове призначення Ділянки – «1.12.3», що згідно з Українським класифікатором цільового використання землі (УКЦВЗ) – землі населених пунктів/ землі громадського призначення/ землі освіти.
На вказаній Ділянці розташована будівля учбового комбінату.
Рішенням Криворізької міської ради від 26.06.2019 № 3897 (далі – Рішення ради) встановлено ставки земельного податку за цільовим призначенням земельних ділянок на підставі наказу Державного комітету України із земельних ресурсів від 23 липня 2010 року № 548 «Про затвердження Класифікації видів цільового призначення земель» (далі – Класифікатор).
Товариство, посилаючись на чинне законодавство, просить надати роз’яснення яку ставку земельного податку та який коефіцієнт функціонального використання (Кф) необхідно застосовувати для обчислення податкових зобов’язань із земельного податку у 2020 році, якщо у Витягу код за цільовим призначенням Ділянки не відповідає кодам, зазначеним у Рішенні ради.
Відповідно до п. 286.1 ст. 286 Кодексу підставою для нарахування земельного податку є дані Державного земельного кадастру, а базою оподаткування – нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого Розділом XIII Кодексу (п.п. 271.1.1 п. 271.1 ст. 271 Кодексу).
Платник плати за землю здійснює обчислення податкових зобов’язань виключно на підставі розміру нормативної грошової оцінки земельної ділянки (далі – Оцінка), яка вказана у відповідному Витягу, виданому територіальним органом Державної служби з питань геодезії, картографії і кадастру України за місцем розташування земельної ділянки. Розмір Оцінки визначається із застосуванням того коефіцієнта Кф, який вказаний у Витягу з технічної документації Оцінки земельної ділянки.
Частиною першою ст. 9 Закону України «Про Державний земельний кадастр» встановлено, що внесення відомостей до Державного земельного кадастру і надання таких відомостей здійснюються державними кадастровими реєстраторами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Згідно з вимогами Порядку ведення Державного земельного кадастру, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року № 1051 (далі – Порядок), власники та землекористувачі земельних ділянок для обчислення податкових зобов’язань із земельного податку мають можливість отримувати відомості кадастру та здійснювати виправлення помилок.
Враховуючи зазначене, для приведення Оцінки у відповідність до Класифікатора, Товариству доцільно звернутися до державного кадастрового реєстратора із запитом про Оцінку Ділянки.
Щодо застосування коефіцієнта Кф, то у разі незмінності цільового призначення Ділянки Товариство має обчислювати річну суму земельного податку за 2020 рік відповідно до Витягу з урахуванням коефіцієнта індексації.
Разом з цим зазначаємо, що Рішенням ради встановлена ставка земельного податку для земель громадської забудови, код «03.02» – для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |