X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 13.01.2021 р. № 134/ІПК/99-00-21-03-02-06

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо порядку формування податкового кредиту з ПДВ на підставі рахунку, що виставляється платнику податку за показниками приладів обліку, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, платник  податку отримує від постачальника, який застосовує касовий метод податкового обліку ПДВ, послуги з водопостачання та водовідведення, вартість яких визначається за показниками приладів обліку. При цьому у зверненні чітко не зазначено, чи застосовується касовий метод формування податкового кредиту отримувачем таких послуг.

Роз’яснення щодо порядку формування податкового кредиту з ПДВ на підставі рахунку, що виставляється платнику податку за показниками приладів обліку, надано платнику податку в індивідуальній податковій консультації, яка зареєстрована в Єдиному реєстрі індивідуальних податкових консультацій (далі – ІПК ), на попереднє звернення платника податку.

В доповнення до ІПК з урахуванням обставин, викладених у зверненні, повідомляємо.

Згідно з пунктом  201.11 статті 201 Кодексу підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту без отримання податкової накладної, можуть бути, зокрема, рахунки, які виставляються платнику податку за надані послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, які містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця.

Таким чином, якщо договором передбачено постачання послуг, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, та рахунок, виставлений їх постачальником, містить загальну суму платежу, суму податку та податковий номер постачальника таких послуг, то на підставі такого рахунку отримувачем таких послуг може бути сформовано податковий кредит без отримання податкової накладної.

У разі, якщо отримувач послуг, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, не застосовує касовий метод формування податкового кредиту, то податковий кредит може бути сформований ним у порядку, описаному в  ІПК № 4268,  незалежно від того, чи застосовує постачальник таких послуг касовий метод податкового обліку ПДВ, чи ні.

Щодо питань 1 і 2

Якщо отримувач послуг, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, не застосовує касовий метод формування податкового кредиту, право на формування податкового кредиту з ПДВ без отримання податкової накладної на підставі рахунку, що виставляється платнику податку за такі послуги, виникає у отримувача послуг у тому звітному (податковому) періоді, в якому відбулося придбання таких послуг (у тому числі якщо оплата за такі послуги постачальнику, який застосовує касовий метод податкового обліку ПДВ, відбувається у наступних звітних (податкових) періодах).  

Для отримувача таких послуг, який застосовує касовий метод формування податкового кредиту, додатковою обов’язковою умовою для віднесення сум ПДВ до податкового кредиту у звітному (податковому) періоді, в якому такі послуги були отримані, є списання у такому звітному (податковому) періоді коштів з банківського рахунку (видачі з каси) платника податку – отримувача  в рахунок оплати вартості таких придбаних послуг.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.