X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У М.КИЄВI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 01.08.2017 р. № 1445/ІПК/10/26-15-12-04-18

Головне управління Державної фіскальної служби у м. Києві, розглянуло лист Підприємства щодо періоду застосування нормативної грошової оцінки землі та визначенні розміру земельного податку при наданні в оренду будівель і споруд, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в межах своїх повноважень повідомляє.

Підприємство повідомило про отримання у 2017 році витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку землі (далі - Витяг). Підприємство звертає увагу на набрання чинності з 01.01.2017 Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, що затверджений наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25.11.2016 №489.

Підприємство запитує з якої дати враховувати Витяги при поданні уточнюючої декларації по земельному податку на 2017 рік та визначення бази оподаткування за земельні ділянки під наданими в оренду окремими приміщеннями, будівлями, спорудами та їх частинами.

Статтею 271 Кодексу визначено, що базою оподаткування земельним податком є нормативна грошова оцінка земельних ділянок (далі - Оцінка) з урахуванням коефіцієнтів індексації.

У разі надання в оренду земельних ділянок (у межах населених пунктів), окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами, податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель (їх частин) (п. 287.7 ст. 287 Кодексу).

Управління у сфері оцінки земель та земельних ділянок здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, яким є Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (далі - Держгеокадастр).

Рішення рад щодо Оцінки земельних ділянок розташованих у межах населених пунктів затверджується та офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування Оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовується не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом (п. 271.1 ст. 271 Кодексу).

Відповідно до вимог статті 286 Кодексу, підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Єдина державна геоінформаційна система (Державний земельний кадастр, далі - Інформаційна система) передбачає внесення до неї відомостей не тільки про:

цільове призначення земель, як складової заходів із землеустрою території (част. 2 ст. 21 Закону України «Про Державний земельний кадастр» (далі - Закон));

нормативну грошову оцінку земель, як складової оцінки землі (част. 7 ст. 21 Закону України «Про оцінку землі»);

а також інформацію про документацію із землеустрою, оцінки земель та інші документи, на підставі яких встановлено відомості про земельну ділянку (част. 13 ст. 21 Закону «Про оцінку землі»).

Таким чином, для визначення бази оподаткування платою за землю потрібно керуватися відомостями Інформаційної системи: про нормативну грошову оцінку, дату затвердження (набрання чинності) технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки у межах населених пунктів, а також враховувати коефіцієнти індексації Оцінки, які застосовуються кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).