X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 16.01.2021 р. № 189/ІПК/99-00-21-03-02-06

Державна податкова служба України розглянула звернення                      щодо заповнення реквізитів податкових накладних за операціями з постачання на митній території України товару як окремого елементу відповідного обладнання, попередньо ввезеного на митну територію України у митному режимі імпорту у складі комплекту (набору), та, керуючись статтею 52 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, Товариство здійснює ввезення на митну територію України телекомунікаційного обладнання з метою будівництва телекомунікаційної мережі. При цьому таке обладнання має різні товарні позиції та ввозиться на митну територію України у складі комплекту (набору) із зазначенням одного коду товару згідно з УКТ ЗЕД.

Телекомунікаційне обладнання щорічно вдосконалюється виробниками, а тому в операторів телекомунікацій виникає необхідність в модернізації компонентів телекомунікаційної мережі з метою забезпечення належного рівня сервісу для своїх абонентів.

У зв’язку з цим оператори телекомунікацій постійно змінюють застаріле обладнання та його компоненти на їх сучасні аналоги, а такі застарілі компоненти реалізують.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.

Правила складання податкової накладної (у тому числі заповнення її обов’язкових реквізитів) регулюються статтею 201 розділу V ПКУ.

Порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267 із змінами і доповненнями.

Пунктами 201.1 та 201.10 статті 201 розділу V ПКУ визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлені ПКУ терміни.

Перелік обов'язкових реквізитів, які зазначаються у податковій накладній, визначено у підпунктах «а» - «й» пункту 201.1 статті 201              розділу V ПКУ, зокрема такими реквізитами є:

опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг (реквізит має відповідати формулюванню у первинних документах, якими супроводжується постачання таких товарів/послуг);

код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг − код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (далі – ДКПП); платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з ДКПП неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду.

При складанні податкової накладної код товару згідно з УКТ ЗЕД слід зазначати у графі 3.1 табличної частини податкової накладної.

При цьому код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначається на всіх етапах постачання товарів від виробника чи імпортера до кінцевого споживача та незалежно від дати придбання чи виготовлення такого товару:

для підакцизних і імпортних товарів – 10 знаків,

для інших товарів – не менше 4 знаків.

У випадку постачання товару, ввезеного на митну територію України, у графі 3.2 податкової накладної проставляється позначка «Х».

Для цілей класифікації товарів використовують Українську класифікацію товарів зовнішньоекономічної діяльності, що є товарною номенклатурою Митного тарифу України, затвердженого Законом  України від 04 червня 2020 року № 674-IX «Про Митний тариф України».

У свою чергу, Митний тариф України містить Основні правила інтерпретації УКТ ЗЕД, примітки, додаткові примітки до розділів, груп і товарних підпозицій.

Тобто, класифікація товарів здійснюється відповідно до Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД, приміток, додаткових приміток до розділів, груп і товарних підпозицій.

Враховуючи викладене та виходячи із аналізу норм ПКУ і вказаних вище нормативно-правових актів, опису питання і фактичних обставин, наявних у зверненні, ДПС повідомляє, що при здійсненні Товариством операції з постачання на митній території України товару як окремого елементу відповідного обладнання, попередньо ввезеного на митну територію України у митному режимі імпорту у складі комплекту (набору), у графі 3.1 податкової накладної необхідно зазначити код згідно з УКТ ЗЕД,  за яким безпосередньо класифікується такий товар. 

З питання правильності визначення коду згідно з УКТ ЗЕД для зазначеного у зверненні товару, що реалізується як окремий елемент відповідного обладнання, попередньо ввезеного на митну територію України у митному режимі імпорту у складі комплекту (набору), ДПС рекомендує звернутися до Торгово-промислової палати України (їх регіональних відділень) або науково – дослідного інституту судових експертиз.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 розділу ІІ ПКУ).