X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 16.01.2021 р. № 188/ІПК/99-00-21-03-02-06

Державна податкова служба України розглянула звернення
щодо виникнення податкових зобов’язань з ПДВ, надіслане до ДПС листом ГУ ДПС в Одеській області, та, керуючись статтею 52 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Звернення платника стосується питання щодо виникнення податкових зобов’язань з ПДВ у Організації, яка є неприбутковою та є платником ПДВ, за операціями з постачання нею послуг у сфері охорони здоров’я за кошти державного бюджету. Разом з тим, у зверненні відсутня інформація, які саме послуги надаються, на яких умовах та якій категорії споживачів. В зв’язку з цим ДПС надає загальну інформацію щодо зазначеного питання.

Відносини, які виникають у процесі складання, розгляду, затвердження, виконання бюджетів регулюються Бюджетним кодексом України (далі – БКУ).

Відповідно до статті 2 глави 1 розділу І БКУ бюджетні кошти (кошти бюджету) – це належні відповідно до законодавства надходження бюджету та витрати бюджету. Під витратами бюджету розуміються видатки бюджету, надання кредитів з бюджету, погашення боргу та розміщення бюджетних коштів на депозитах, придбання цінних паперів. Водночас видатки бюджету – це кошти, спрямовані на здійснення програм та заходів, передбачених відповідним бюджетом.

Згідно зі статтею 22 розділу І БКУ для здійснення програм та заходів, які реалізуються за рахунок коштів бюджету, бюджетні асигнування надаються розпорядникам бюджетних коштів.

Розпорядник бюджетних коштів може уповноважити одержувача бюджетних коштів на виконання заходів, передбачених бюджетною програмою, шляхом доведення йому бюджетних асигнувань та надання відповідних коштів бюджету (на безповоротній чи поворотній основі). Одержувач бюджетних коштів використовує такі кошти відповідно до вимог бюджетного законодавства на підставі плану використання бюджетних коштів, що містить розподіл бюджетних асигнувань.

Відповідно до пункту 5.3 статті 5 розділу І ПКУ інші терміни, що застосовуються у ПКУ і не визначаються ним, використовуються у значенні, встановленому іншими законами.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.

Щодо питання 1, 4

Згідно з підпунктами «а» і «б» пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких, відповідно до статті 186 розділу V ПКУ, розташоване на митній території України.

Правила формування податкових зобов’язань з ПДВ та складання податкових накладних і їх реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) регулюються статтями 187 та 201 розділу V ПКУ.

Дата виникнення податкових зобов’язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів, відповідно до пункту 187.7 статті 187 розділу V ПКУ, визначається на дату зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або дату отримання відповідної компенсації у будь-якій  іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов’язаннями перед бюджетом.

Щодо питання 2, 3

У разі, якщо грошові кошти, які надходять платнику в рахунок оплати вартості поставлених послуг, є бюджетними коштами відповідно до норм БКУ та надходять на відповідний рахунок платника, то дата виникнення податкових зобов’язань визначається згідно з пунктом 187.7 статті 187 розділу V ПКУ на дату зарахування коштів на такий рахунок, незалежно від дати підписання актів виконаних робіт.

Підтвердженням того, що послуги оплачуються за рахунок бюджетних коштів, є наявність у договорі про постачання послуг умови, що оплата за поставлені послуги здійснюється з відповідного рахунку Державної казначейської служби України.

В доповнення до викладеного ДПС інформує, що підпунктом 197.1.15 пункту 197.1 статті 197 розділу V ПКУ для операцій з постачання послуг у сфері охорони здоров’я встановлено пільговий режим оподаткування податком на додану вартість.

Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов'язані самостійно декларувати свої податкові зобов'язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які перераховані ПКУ.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 розділу ІІ ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.