Державна податкова служба України на звернення Товариства щодо рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі – Рентна плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що набуло права користування ділянкою надр родовища вогнетривких глин на підставі спеціального дозволу на користування надрами датованого 11.04.1997 (далі – Дозвіл) термін дії якого наказом Державної служби геології та надр України продовжено до 2034 року.
Товариство у жовтні 2017 року виконало державну експертизу запасів корисних копалин (далі – Експертиза) у межах наданої йому у користування ділянки надр за власний кошт, та запитує «чи має право Товариство для розрахунку сум рентної плати за користування надрами застосовувати коригуючий коефіцієнт відповідно до п. 252.22 п. 252 ПКУ у як суб’єкт господарювання, який здійснює видобування корисних копалин ділянки надр, затверджених державною експертизою, на підставі протоколів ДКЗ (Протокол від 26.10.2017 року) та форми 3-ГР про виконані роботи з геолого-економічної оцінки запасів (лист Державної служби геології та надр України від 13.02.2017), які виконані платником рентної плати за рахунок власних коштів (від 01.07.2016 року), у відповідності до положень пункту 22 статті 252 Податкового кодексу України з урахуванням ст. 102 ПКУ».
Законом України від 16.01.2020 № 466-ХІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» змінено зміст критеріїв застосування коригуючих коефіцієнтів та їх розміру, визначених п. 252.22 ст. 252 Кодексу.
Зокрема, коригуючий коефіцієнт застосовується у разі «видобування запасів корисних копалин ділянки надр із дотримання кондицій мінеральної сировини ділянки надр, затверджених державною експертизою на підставі звітів з геологічного вивчення, яке виконане платником рентної плати за рахунок власних коштів не раніше ніж за 5 років до звітного податкового періоду, крім вуглеводневої сировини» у розмірі 0,95.
Таким чином надані Товариством копії документів підтверджують виконання, визначеної п. 252.22 ст. 252 Кодексу, умови застосування коригуючого коефіцієнта.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |