X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 02.08.2017 р. № 1452/Ч/99-99-13-01-03-14/ІПК

_ Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула Ваше звернення щодо отримання податкової знижки фізичною особою - резидентом, яка має податкову адресу у м. Луганську, та у межах компетенції повідомляє таке.

Статтею 166 Кодексу встановлено, що фізична особа - платник податку на доходи фізичних осіб (далі - платник податку) має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

Слід зазначити, якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься (п.п. 166.4.3 п, 166.4 ст. 166 Кодексу),

З метою реалізації права на податкову знижку зменшення оподатковуваного доходу платника податку на суму витрат, понесених на навчання за підсумками 2016 року, застосовуються норми Кодексу, чинні у 2016 році.

Так, згідно з редакцією п.п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Кодексу, яка діяла у 2016 році, платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками з чіткого додаткового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст 164 Кодексу, фактично здійснені ним протягом звітного податкового рожу витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. Така сума не може перевищувати розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн., в розрахунку за кожну особу, яка навчається, за кожний повний або неповний місяць навчання потягом звітного податкового року (у 2016 ропі 1930 гривень).

Відповідно до п.п. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 Кодексу до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що індентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (росбіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року (п.п. 166.1.2 п. 166.1 ст. 166 Кодексу).

Порядок подання податкової декларації до контролюючих органів встановлений ст. 49 Кодексу, згідно із п. 41.1 якої податкова декларація подається за звітний період в установлені Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків

Згідно із п.2 Постанови Кабінету Міністрів України від 04 листопада 2015 року № 892 "деякі питання територіальних органів державної фіскальної служби України "Деякі територіальні органи ДФС реорганізовані шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів ДФС, зокрема ДПІ у Жовтневому районі м. Луганська приєднано до Луганської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області.

Порядок взаємодії територіальних органів Державної фіскальної служби України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України (далі - органи Казначейства) у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань затверджено наказом Міністерства фінансів України» від 15.12.2015 № 1146, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 31.12.2015 за № 1679/28124 (дані - Порядок).

Згідно із п. 13 Порядку повернення надміру утриманої (сплаченої) суми податку на доходи фізичних осіб на поточний рахунок платника податку здійснюється органом Казначейства на підставі висновку, поданого органом ДФС до відповідного органу Казначейства, не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення шістдесятиденного строку від дня отримання органами ДФС податкової декларації. Повернення надміру утриманої (сплаченої) суми податку на доходи фізичних осіб готівкою здійснюється на підставі: чека на отримання готівки, виписаного на ім’я фізичної особи: реєстру одержувачів коштів (далі - реєстр), складеного органом ДФС у чотирьох примірниках.

Порядком не передбачена безпосередня участь платника податку у складанні висновку органу ДФС, згідно з яким здійснюється повернення з бюджету надміру сплаченого податку на доходи фізичних осіб, та узгодженні його відповідним місцевим фінансовим органом або відповідним органом, визначеним відповідно до частини першої ст. 67-2 глави ІІ розділу ІІІ Бюджетного кодексу України.

Сума, що має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або засилається поштовим переказом на адресу, зазначену в декларації, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації (п. 179.8 ст. 179 Кодексу).

Отже, з метою реалізації права на податкову знижку Ви можете подати до Луганської ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області податкову декларацію про майновий стан і доходи із зазначенням в ній конкретних сум та підстав для її нарахування.

Слід зауважити, що податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).