X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 26.01.2021 р. № 282/ІПК/02-32-07-05-10

Головне управління ДПС у Вінницькій області розглянуло Ваш запит від 16.12.2020р. б/н (вх. ГУ ДПС у Вінницькій області № 70658/ФОП 23.12.2020р.) щодо надання податкової консультації у сфері готівкового обігу та застосування реєстраторів розрахункових операцій та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє. 

Відповідно до звернення ФОП  займається видом діяльності 68.20 - надання в оренду й експлуатацiю власного чи орендованого нерухомого майна, площею до 300 м2.  Знаходиться на 3 групі спрощеної системи  оподаткування.

Чи може ФОП на 3 групі спрощеної системи оподаткування, виду діяльності 68.20 - надання в оренду й експлуатацiю власного чи орендованого нерухомого майна,  в 2021 році  брати готівкові кошти, якщо дохід за 2020 рік перевищив 1 000 000 гривень. Чи потрібен касовий апарат.

Правовідносини у сфері застосування РРО регулюються Податковим кодексом України та Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» ( із змінами та доповненнями) (далі – Закон № 265).

Відповідно до п. 1 та п. 2 ст. 3 Закону № 265, суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані:

- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

- надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу.

Відповідно п.6 ст. 9 Закону № 265 реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) платниками єдиного податку (фізичними особами - підприємцями), які не застосовують реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій відповідно до Податкового кодексу України.

Статтею 10 Закону № 265, встановлено, що граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), при перевищенні якого застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій є обов'язковим, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Так Постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 р. N 1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону № 265, (із змінами і доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року N 631) встановлено що:

- для форм і умов проведення діяльності, визначених у переліку, платники єдиного податку другої - четвертої групи (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року перевищив 1 000 000 гривень, обов'язково застосовують реєстратори розрахункових операцій відповідно до пункту 61 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України.

- у разі перевищення платником єдиного податку другої - четвертої груп (фізичною особою - підприємцем) в календарному році обсягу доходу 1 000 000 гривень, застосування реєстратора розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку

Отже, у разі перевищення суми отриманого доходу від підприємницької діяльності за 2020 рік, 1 000 000 гривень, в подальшому застосування   реєстратора розрахункових операцій, при здійсненні розрахункових операцій за готівку є обов’язковим.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.