Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) надає індивідуальну податкову консультацію на звернення об’єднання щодо застосування спрощеної системи оподаткування.
Об’єднання повідомило, що юридична особа, яка є платником єдиного податку третьої групи, планує здійснювати перепродаж стартових пакетів і скретч-карт поповнення рахунку мобільного зв’язку без активації послуги зв’язку та просить надати роз’яснення щодо права на спрощеній системі оподаткування надавати послуги згідно КВЕД: 82.99 – Надання інших допоміжних комерційних послуг, н.в.і.у. та які для цього необхідно подати документи.
Особливості застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності визначено главою 1 розділу XIV Кодексу.
Відповідно до п. 291.3 ст. 291 Кодексу юридична особа може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим для платників єдиного податку, та реєструється в порядку, визначеному законодавством.
При здійсненні державної реєстрації юридична особа за власним бажанням обирає види діяльності, які планує здійснювати під час господарської діяльності, відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності ДК 009:2010, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 року № 457.
Пояснення до класифікації видів економічної діяльності затверджено наказом Державного комітету статистики України від 23.12.2011 № 396 «Про затвердження Методологічних основ та пояснень до позицій Класифікації видів економічної діяльності».
Обмеження щодо перебування суб’єктів господарювання на спрощеній системі в частині здійснення ними господарської діяльності визначені п. 291.5
ст. 291 Кодексу.
Отже, платник податку – юридична особа може перебувати на спрощеній системі оподаткування з врахуванням обмежень в частині обрання видів господарської діяльності, визначених п. 291.5 ст. 291 Кодексу та за умови дотримання вимог, встановлених п. 291.4 ст. 291 Кодексу.
Крім того зазначаємо, для встановлення, до якого виду відноситься обрана платником податку діяльність та чи належить вона до видів діяльності, перелік яких наведено у п. 291.5 ст. 291 Кодексу, необхідно звернутись до Державної служби статистики.
Для доповнення видів діяльності платнику податку необхідно звернутись до Державного реєстратора для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань відомостей про зміну видів економічної діяльності.
Додатково повідомляємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Податкова консультація відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |