Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) надає індивідуальну податкову консультацію на звернення Товариства щодо застосування спрощеної системи оподаткування.
Товариство поінформувало, що є платником єдиного податку третьої групи за ставкою 5 відсотків та очікує отримання гранту інституційної підтримки від Українського культурного фонду. Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання не включення до доходу платника єдиного податку коштів, отриманих від Українського культурного фонду у вигляді гранту інституційної підтримки та права перебування на спрощеній системі оподаткування.
Особливості застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності визначено главою 1 розділу XIV Кодексу.
Відповідно до п. 3 п. 291.4 ст. 291 Кодексу з 01 січня 2021 року для платників єдиного податку третьої групи – юридичних осіб будь-якої організаційно-правової форми встановлено обмеження річного обсягу доходу у 1167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Відповідно до п.п. 2 п. 292.1 ст. 292 Кодексу доходом юридичної особи – платника єдиного податку третьої групи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 Кодексу.
Визначення доходу здійснюється для цілей оподаткування єдиним податком та для надання права суб’єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування
(п. 292.14 ст. 292 Кодексу).
Дохід обліковується згідно національним положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку та/або іншими нормативно-правовими актами Міністерства фінансів України з питань бухгалтерського обліку.
Згідно з частиною четвертою п. 292.11 ст. 292 Кодексу при визначенні доходів для платників єдиного податку третьої групи до складу доходу не включаються суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду та інших фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм.
Український культурний фонд (далі – Фонд) є бюджетною установою, що виконує спеціальні функції щодо сприяння національно-культурному розвиткові України, та є неприбутковою організацією (ст.ст.1 та 2 Закону України
від 23 березня 2017 року №1976-VIII «Про Український культурний фонд», далі – Закон).
На виконання покладених на нього завдань Фонд надає гранти юридичним особам незалежно від форми власності, гранти та стипендії фізичним особам, здійснює інші види підтримки проектів, визначені Положенням про Фонд
(ст.3 Закону). Одним з джерел формування коштів Фонду є кошти державного бюджету, розмір фінансування Фонду з державного бюджету щорічно визначається в Законі України про Державний бюджет України на відповідний рік окремим рядком (п. 1 ст. 13 Закону).
У разі прийняття Дирекцією Фонду рішення про надання фінансування певному проекту за рахунок коштів Фонду з отримувачем коштів укладається договір про надання гранту (п.3 ст.12 Закону). Умови укладання договору, визначені п. 3 ст. 12 Закону, передбачають зазначення об’єктів, на які витрачатимуться кошти, графік платежів, зобов’язання особи, яка отримує кошти, у тому числі щодо звітності, строк реалізації гранту, а також порядку надання доказів на підтвердження належного виконання договору про надання гранту.
Отже, у разі отримання від Фонду коштів у вигляді гранту на підставі укладеного відповідно до вимог п. 3 ст. 12 Закону договору, Товариство не включає такі кошти до складу доходу платника єдиного податку та може перебувати на спрощеній системі оподаткування
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |