X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 29.12.2017 р. № 3214/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Про рентну плату за користування надрами

Державна фіскальна служба України на запит Підприємство щодо рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі - рентна плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі -Кодекс), повідомляє.

Підприємство, посилаючись на невизначеність у власній обліковій політиці процедур з оцінок вибуття запасів (видобутої вугільної продукції), а також ступеня завершеності операцій з надання послуг з постачання видобутої вугільної продукції, зокрема, споживачам, які здійснили її попередню оплату зазначило, що не може скористатися нормами абзацу десятого п. 252.8 ст. 252 Кодексу.

Базою оподаткування рентною платою є вартість видобутої товарної продукції гірничого підприємства, та визначається за більшою із таких величин, як розрахункова вартість та фактична ціна реалізації одиниці відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства (далі - фактична ціна). При цьому, фактична ціна встановлюється платником рентної плати за величиною суми доходу, отриманого (нарахованого) від виконаних у податковому (звітному) періоді господарських зобов’язань з реалізації відповідного обсягу (кількості) такого виду товарної продукції гірнич зго підприємства (п. 252.8 ст. 252 Кодексу).

3 огляду на норми п.п. 6.3 п. 6 П 15 «Дохід», абзацом десятим п. 252.8 ст. 252 Кодексу запропоновано методику визнання доходу для визначення фактичної ціни за умов врегулювання платником рентної плати у власній обліковій політиці, передбачених Методичними рекомендаціями щодо облікової політики підприємства, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 27.06.2013 № 635, процедур з оцінок вибуття запасів (видобутої вугільної продукції), а також ступеня завершеності операцій з надання послуг з постачання видобутої вугільної продукції, зокрема, споживачам, які здійснили її попередню оплату.

За таких умов ведення обліку Підприємство має можливість визначити фактичну ціну, керуючись нормами абзацу дев’ятого п. 252.8 ст. 252 Кодексу, який передбачає порядок визначення такої ціни за величиною суми доходу, отриманого (нарахованого) від реалізації відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства за податковий (звітний) період та обсягу (кількості) відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства, з коригуванням такої суми доходу на передбачені у відповідних договорах суми витрат платника, пов’язаних з операціями передпродажної підготовки, а також доставкою (транспортуванням) обсягу (кількості) товарної продукції гірничого підприємства.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).