X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ЗАКАРПАТСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 03.08.2017 р. № 1464/ІПК/07-16-12-01-10

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений Податковим кодексом термін.

Законом України від 21 грудня 2016 року № 1797-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», зокрема, внесено зміни до підпункту «і» пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу, згідно з якими при складанні податкової накладної запроваджено обов’язкове заповнення коду товару згідно з УКТ ЗЕД, а для послуг - код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (далі - ДКПП).

Ведення ДКПП здійснює Державне підприємство «Науково-дослідний інститут метрології вимірювальних і управляючих систем» Держспоживстандарту України. При визначенні коду послуги потрібно користуватись Класифікатором ДК 016:2010. З питання правильності визначення кодів згідно з ДКПП пропонуємо звертатись до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Коди товарів згідно з УКТЗЕД затверджено Законом України від 19 вересня 2013 року № 584-VІІ «Про Митний тариф України» (далі - Закон №584).

Підпунктом 2 пункту 16 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267, із змінами та доповненнями, встановлено, що Державна фіскальна служба визначає умовні коди товарів, що відсутні в УКТ ЗЕД, та забезпечує їх оприлюднення на власному офіційному веб-порталі для використання платниками податку при складанні податкових накладних відповідно до статті 201 Податкового кодексу.

Довідник умовних кодів товарів розміщено на головній сторінці офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби України в рубриці Головна/Довідники, Реєстри, Переліки/Довідники/Довідник умовних кодів товарів (http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--регеlіk/dovidniki-/288992.html).

Згідно з пунктом 1 статті 11 Закону України від 02 грудня 1997 року № 671/97-ВР «Про торгово - промислові палати в Україні» (далі - Закон № 671) торгово - промислові палати мають право, зокрема:

проводити на замовлення українських та іноземних підприємців експертизу, контроль якості, кількості, комплектності товарів (у тому числі експортних та імпортних) і визначити їх вартість;

засвідчувати і видавати сертифікати про походження товарів, сертифікати визначення продукції власного виробництва підприємств з іноземими інвестиціями та інші документи, пов’язані із здійсненням зовнішньоекономічної діяльності.

Крім того, Торгово - промислова палата України листом від 20.01.2017 року № 146/08.1-7.1 проінформувала ДФС, що система торгово - промислових палат в Україні володіє кваліфікованим та досвідченим штатом експертів в усіх регіональних палатах і здатна швидко задовольнити попит на визначення кодів товарів згідно з УКТЗЕД для всіх платників ПДВ, про що на офіційному веб -порталі ДФС за адресою http://sfs.gov.ua/ поvе-рго-роdatki--novini-/285271.html розміщено відповідне повідомлення.

Також відповідно до Закону України від 25 лютого 1994 року № 4038-ХІІ «Про судову експертизу» (далі - Закон № 40380) державні спеціалізовані установи (науково - дослідні інститути судових експертиз), визначені у статті 7 Закону № 4038, на замовлення заявника можуть проводити експертні дослідження і обстеження, у тому числу товарознавчу експертизу.

Отже, при складанні податкової накладної за операціями з постачання товарів платник податку самостійно визначає відповідність таких товарів певному коду товарної класифікації згідно з УКТЗЕД.

У разі виникнення необхідності платник податку з питання визначення відповідності товарів певному коду товарної класифікації згідно з УКТЗЕД може звернутися до Торгово - промислової палати України (її регіональних відділень) або науково - дослідного інституту судових експертиз.

У разі відсутності коду товару в УКТЗЕД при складанні податкової накладної необхідно використовувати Довідник умовних кодів товарів, які відсутні в УКТЗЕД, розміщений на офіційному веб - порталі ДФС.