X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 19.01.2021 р. № 221/ІПК/99-00-07-03-01-06

Державна податкова служба України на звернення ТОВ «А » від …, щодо включення суми від’ємного значення, що підлягає включенню до складу податкового кредиту правонаступника та керуючись статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Підприємство поінформувало, що ПП « » (код…) відповідно до розподільчого балансу проведено реорганізацію шляхом виділення ТОВ «А» та ТОВ «Б».

Відповідно до угод правонаступництва ТОВ «А» є правонаступником прав та обов’язків ПП « » за частково укладеними з ТОВ «В» договорами поставки  ТОВ «А» на загальну суму –  грн., в т.ч. ПДВ – гривень.

З метою перенесення до складу податкового кредиту суми залишку від’ємного значення правонаступнику в результаті реорганізації відповідно до пункту 198.7 статті 198 розділу V Кодексу ПП « » до контролюючого органу подано податкову декларацію з ПДВ за травень 2019 року з додатком 2 «Довідка про суму від’ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)» в якому заповнено «Заяву платника податку, що реорганізується» (далі – заява).

В зв’язку з реорганізацією  ПП « » ГУ ДПС у Київській області проведено документальну позапланову виїзну перевірку та за результатами складено акт  від … (далі – акт документальної перевірки) за період … (далі – перевіряємий період).

 

 

 

Щодо першого питання

 

Щодо правомірності включення до складу податкового кредиту суми від’ємного значення правонаступнику в результаті реорганізації
ПП « ».

Відповідно до пункту 198.7 статті 198 розділу V Кодексу сума від'ємного значення, що підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду платника, що реорганізується шляхом поділу, виділення, підлягає перенесенню до складу податкового кредиту правонаступника пропорційно до отриманої частки майна згідно з розподільчим балансом у наступному періоді після підписання розподільчого балансу відповідно до законодавства.

Таке перенесення здійснюється в разі, якщо сума від'ємного значення, що підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду платника, що реорганізується, підтверджена документальною перевіркою контролюючого органу.

За результатами документальної позапланової перевірки ПП « » ГУ ДПС у Київській області, встановлено завищення від’ємного значення на загальну суму –   гривень.

Також підприємством правонаступником повідомлено, що податкові повідомлення – рішення (далі – ППР), що винесені за результатами документальної перевірки оскаржуються ним в судовому порядку.

Враховуючи викладене, сума від’ємного значення, що підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду платника, що реорганізується, підтверджена не в повному обсязі, отже не підлягає включенню до складу податкового кредиту підприємств правонаступників до винесення судом  судових рішень.

 

Щодо другого питання

 

Щодо періоду, у якому ТОВ «А» необхідно відобразити в податковій декларації з ПДВ суму від’ємного значення, яка зараховуються до складу податкового кредиту.

Порядок подання податкової декларації з ПДВ до контролюючих органів регулюється статтею 49 розділу II і статтею 203 розділу V Кодексу. Форму та Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 (далі - Порядок № 21).

Податкова звітність з ПДВ подається до контролюючого органу особою, яка зареєстрована платником ПДВ згідно з вимогами розділу V Кодексу (пункт 7 розділу I Порядку № 21).

Відповідно до пункту 9 розділу III Порядку № 21 декларація подається платником за звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог Кодексу.

Згідно з пункту 14 розділу III Порядку № 21 за наявності у платника податку, який реорганізується, суми від'ємного значення, що підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, вказаний платник податку має право подати заяву про перенесення такої суми від'ємного значення до складу податкового кредиту правонаступника (таблиця 2 додатка 2). Така заява подається у складі податкової декларації за останній (звітний) період реєстрації платником податку.

У разі підтвердження контролюючим органом за результатами документальної перевірки сум від'ємного значення правонаступник реорганізованого платника податку подає у складі податкової декларації з податку за звітні (податкові) періоди після такого підтвердження заяву про перенесення суми від'ємного значення реорганізованого платника податку до складу податкового кредиту звітного (податкового) періоду (таблиця 3 додатка 2).

За умови заповнення таким правонаступником у складі податкової декларації з ПДВ таблиці 3 додатка 2, підлягає заповненню рядок 16.3 податкової декларації з ПДВ. У такому рядку зазначається підтверджена за результатами документальної перевірки контролюючого органу сума від’ємного значення реорганізованого платника податку, що переноситься до податкового кредиту правонаступника.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податку, якому надано таку консультацію.