X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ДНIПРОПЕТРОВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 03.08.2017 р. № 1468/ІПК/04-36-12-23-19

Про сплату податку на додану вартість та єдиного податку

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області, керуючись ст.52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на лист Товариства щодо сплати єдиного податку та податку на додану вартість при здійсненні операцій з виготовлення та (або) реалізації (в тому числі на експорт) ювелірних виробів з дорогоцінного каміння органогенного утворення (бурштину) єдиним податком та повідомляє.

Товариство просить надати роз’яснення чи може залишатися на спрощеній системі оподаткування та чи є обмеження для реєстрації платником податку на додану вартість суб’єктів господарювання у разі виготовлення та: реалізації (в тому числі на експорт) ювелірних виробів з дорогоцінного каміння органогенного утворення.

Відповідно до абз.4 пп.291.5.1 п.291.5 ст.291 Податкового кодексу України (далі-Кодекс) не можуть бути платниками єдиного податку юридичні особи, які здійснюють видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення (крім виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння).

Відповідно до абз.7 п.п.298.2.3 п.298.2 ст.298 Кодексу платники єдиного податку зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених Кодексом, зокрема, - у разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності або відбулася зміна організаційно-правової форми.

Для цілей оподаткування податком на додану вартість (далі - ПДВ) відповідно до п. 180.1 ст.180 Кодексу платником податку, зокрема, є будь - яка особа, що зареєстрована або підлягає реєстрації як платник податку.

У разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розд. V Кодексу, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 гривень (без урахування ПДВ), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених ст.183 Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку першої - третьої групи (п. 181.1 ст. 181 Кодексу).

Для цілей реєстрації платником ПДВ до оподаткованих операцій належать: операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ, ставкою 7 відсотків, нульовою ставкою ПДВ та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ. При цьому обсяг операцій, що не є об'єктом оподаткування ПДВ, при обрахунку загального обсягу операцій з постачання товарів/послуг не включається.

Відповідно до п. 193.1 ст.193 Кодексу ставки ПДВ встановлюються від бази оподаткування цим податком в таких розмірах:

а) 20 відсотків;

б) 0 відсотків;

в) 7 відсотків по операціях з:

постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України;

постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, дозволених для застосування у межах клінічних випробувань, дозвіл на проведення яких надано центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.

Враховуючи вищевикладене, операції з виготовлення та (або) реалізації на митній території України виробів з дорогоцінного каміння органогенного утворення (бурштину) оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.

У разі вивезення за межі митної території України виробів з дорогоцінного каміння органогенного утворення (бурштину) у митному режимі експорту, такі операції згідно з п.п.195.1.1 п. 195.1ст.195 Кодексу оподатковуються за нульовою ставкою, якщо таке вивезення підтверджене в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, митною декларацією, оформленою відповідно до вимог Митного кодексу України.

Отже, при переході на загальну систему оподаткування у разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, для цілей реєстрації платником ПДВ Товариства будуть враховуватись обсяги постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розд. V Кодексу, протягом останніх 12 календарних місяців, за період перебування підприємства на спрощеній системі оподаткування.

У разі досягнення загальної суми від здійснення таких операцій 1000000 гривень (без урахування ПДВ), Товариство зобов’язано зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених ст. 183 Кодексу.

Згідно з п.183.4. ст.183 Кодексу у разі переходу осіб із спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати податку, на сплату інших податків і зборів, встановлених Кодексу, у випадках, визначених главою 1 розділу XIV Кодексу, за умови, що такі особи відповідають вимогам, визначеним п. 181.1 ст.181 Кодексу, реєстраційна заява подається не пізніше 10 числа першого календарного місяця, в якому здійснено перехід на сплату інших податків і зборів, встановлених Кодексу.

Також повідомляємо, що згідно п. 182.1 ст.182 Кодексу якщо особа, яка відповідно до п. 181.1 ст. 181 Кодексу не є платником податку у зв'язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій відсутні або є меншими від встановленої зазначеною статтею суми, вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється за її заявою.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п.52.2 ст.52 Кодексу).