X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 03.02.2021 р. № 386/ІПК/99-00-09-03-02-06

Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Товариства про надання індивідуальної податкової консультації і повідомляє наступне.

Товариство повідомляє, що є виробником лікарських засобів, в технології виробництва яких використовується спирт етиловий.

Товариство, крім лікарських засобів, що реалізується на території України, планує виробляти лікарські засоби на експорт. Такі лікарські засоби проходять реєстрацію на території країн-контрагентів та мають відповідні реєстраційні посвідчення країни-контрагента.

 Оскільки звіт має містити повну та об’єктивну інформацію про обсяги використаного спирту етилового, Товариство повинне зазначити у Звіті весь обсяг лікарських засобів, що виробляються, в тому числі на експорт, та вказати реєстраційні відповідні найменування лікарських засобів і їх реєстраційні посвідчення.

Отже, таблиця у Звіті буде виглядати наступним чином:

 

№з/п

Найменування лікарських засобів, у тому числі готових лікарських засобів, АФІ, продукції "snbulk"

Міжнародна непатентована назва

Номер реєстраційного посвідчення на лікарский засіб

Одиния виміру, (шт., уп., фл., амп., кг, л)

Обсяг виробництва у натуральному вираженні

Норма витрат на одинию виміру згідно з нормативно-технічною документацією (л.а.а.)

Використано спирту етилового на виробництво лікарських засобів (дал)

1

2

3

4

5

6

7

8

1

Протефлазід, 30 мл.

PROTEFLAZIDUM

UA/4220/02/01

Фл.

90000

0,0642249

578

2

Протефлазід, 30 мл.

PROTEFLAZIDUM

AZ/3244/21/08

Фл.

18110

0,0642249

116,3

Всього

108110

 

694,3

Товариство запитує:

  1. Чи вірно Товариством буде заповнений у наведений спосіб Звіт з зазначенням у двох (за потреби у трьох і більше)  строках лікарських засобів з різними реєстраційними посвідченнями для належного прийняття його податковою службою та погашення векселя?
  2. Чи потрібно додавати до Звіту завірені Товариством копії зазначених у таблиці Звіту реєстраційних посвідчень, чи інших документів, чим це передбачено?

 

Відповідно до п.п. 229.1.1 п. 229.1 ст. 229 Кодексу податок справляється за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту, зокрема із  спирту етилового, який використовується для виробництва лікарських засобів (у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів), крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів.

Порядок випуску, обігу та погашення податкових векселів, авальованих банком (податкових розписок), що видаються до отримання з акцизного складу спирту етилового неденатурованого, спирту етилового денатурованого (технічного) та біоетанолу, які використовуються суб'єктами господарювання для виробництва окремих видів продукціїзатверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 р. № 1257  «Про затвердження Порядку випуску, обігу та погашення податкових векселів, авальованих банком (податкових розписок), що видаються до отримання з акцизного складу спирту етилового неденатурованого, спирту етилового денатурованого (технічного) та біоетанолу, які використовуються суб'єктами господарювання для виробництва окремих видів продукції» (далі – Порядок № 1257).

Пунктом 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 05 січня 2011 № 19 «Питання використання спирту етилового для виробництва лікарських засобів» (далі – Постанова № 19) встановлено, що до лікарських засобів (у тому числі компонентів крові та виготовлених з них препаратів), крім лікарських засобів у вигляді бальзамів, еліксирів та лікарських засобів, які мають міжнародну непатентовану назву "Етанол", для виробництва яких використовується спирт етиловий за ставкою акцизного податку в розмірі 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту етилового, належать лікарські засоби, включені до Державного реєстру лікарських засобів, а також лікарські засоби, зареєстровані в інших країнах в установленому законодавством порядку, що підтверджується реєстраційним посвідченням, виданим відповідною країною.

Відповідно до п.п. 229.1.8 п. 229.1 ст. 229 Кодексу та п. 11. Порядку  № 1257 податковий вексель вважається погашеним у разі документального підтвердження факту цільового використання спирту етилового для виробництва продукції, визначеної в підпункті 229.1.1 цієї статті, поданого векселедержателю у формі електронного документа відповідно до законодавства. А саме подання: Довідки  про цільове використання спирту етилового у перерахунку на 100-відсотковий спирт етиловий у формі електронного документа відповідно до законодавства затвердженій Мінфіном (далі -  Довідка), та  Звіту про обсяги виробництва лікарських засобів із використанням спирту етилового, затверджений Наказом Міністерства охорони здоров'я України 23.03.2011 № 156 «Про затвердження форми звіту про обсяги виробництва лікарських засобів із використанням спирту етилового» (далі – Звіт).

Довідка складається на основі первинних документів та погоджується з представником податкового поста, встановленого на підприємстві, де використовують спирт етиловий за нульовою ставкою (у разі встановлення податкового поста).

Отже, враховуючи зазначене, для погашення податкового векселя відповідно до п.п. 229.1.8 п. 229.1 ст. 229 Кодексу необхідно подати Довідку та Звіт, якіскладені на основі первинних документів, із зазначенням окремо лікарських засобів, зареєстрованих в Україні та  інших країнах в установленому законодавством порядку (реєстраційні посвідчення).  Подачакопій додаткових документів законодавством не передбачено.

Поряд з цим інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.