Головне управління Державної податкової служби у Полтавській області відповідно до статті 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 за № 2755-VI зі змінами та доповненнями розглянуло звернення підприємства на отримання індивідуальної податкової консультації стосовно сплати за ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та в межах компетенції повідомляє наступне.
Питання, викладені в зверненні підприємства:
«Встановити, що ліцензії закладів громадського харчування на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, термін дії яких закінчився під час карантину та обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, вважаються такими, що продовжують свою дію на період карантину та обмежувальних заходів, а також протягом трьох місяців з дня його/їх закінчення» (розділ ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України №1071-ІХ).
Також Розділом ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України №1071-ІХ в доповнення до статті 18 Закону України № 481/95-ВР встановлено, що під час карантину та обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, а також протягом трьох місяців після його/їх закінчення, до закладів громадського харчування, які мають ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, не застосовуються положення частини сорок сьомої, сорок восьмої та абзацу четвертого частини сорок дев'ятої статті 15 Закону України № 481/95-ВР, якими визначено:
- дія ліцензії призупиняється у разі несвоєчасної сплати чергового платежу за ліцензію на підставі письмового розпорядження органу, який видав ліцензію, на термін до сплати заборгованості (частина 47 статті 15 Закону № 481/95-ВР);
- дія ліцензії вважається призупиненою з моменту одержання суб'єктом господарювання (у тому числі іноземним суб'єктом господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) відповідного письмового розпорядження органу, який видав ліцензію, а її дія поновлюється з моменту зарахування відповідного чергового платежу за ліцензію до бюджету (частина 48 статті 15 Закону № 481/95-ВР);
- ліцензія анулюється шляхом прийняття органом, який видав ліцензію, відповідного письмового розпорядження на підставі несплати чергового платежу за ліцензію протягом 30 календарних днів від моменту призупинення ліцензії (абзац четвертий частини 49 статті 15 Закону № 481/95-ВР).
Порядок внесення платежів за ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами встановлено частиною 27 статті 15 Закону № 481/95-ВР:
- плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами справляється щоквартально рівними частками і зараховується до місцевих бюджетів згідно з чинним законодавством.
Таким чином, Законом №1071-ІХ чітко визначено, що ліцензії закладів громадського харчування на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, термін дії яких закінчився під час карантину та обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, вважаються такими, що продовжують свою дію на період карантину та обмежувальних заходів, а також протягом трьох місяців з дня його/їх закінчення.
Під час дії карантину та обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, а також протягом трьох місяців після його/їх закінчення, для закладів громадського харчування, які вже мають ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, дія такої ліцензії не може бути призупинена органом, що видав ліцензію, у разі несвоєчасної сплати чергового платежу за ліцензію, а також анульована на підставі несплати чергового платежу за ліцензію.
Іншого порядку справляння плати за ліцензії та умов продовження дії ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями для закладів громадського харчування під час дії карантину та обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням на території України хвороби COVID-19, нормами Закону України №1071-ІХ та Закону України № 481/95-ВР не передбачено.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Податкового кодексу України індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |