Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула звернення Товариства про надання індивідуальної податкової консультації і повідомляє наступне.
У зверненні Товариство зазначає, що має намір розпочати виробництво продукції, а саме: суміш фруктово-м’ятна «М’ЯТА», яка відповідає вимогам ТУ У 10.8-37213155-002:2012 «Продукти харчові спеціальні, збагачені рослинними, вітамінами та вітамінно-мінеральними комплексами серії «Віта-Мілк».
Продукція «суміш фруктово-м’ятна «М’ЯТА» рекомендується для використання як смако-ароматична добавка, яка може бути використана, в тому числі, при палінні кальяна.
Товариство зазначає, що в даному випадку зазначена суміш не містить ні тютюну, ні його замінників.
Як зазначає Товариство, що даний склад суміші наступний: Натуральні фрукти (яблуко, груша, слива), м’ята, гліцерин, меляса, натуральний ароматизатор – м’ята.
Враховуючи зазначене Товариство запитує:
До зазначених запитань.
Згідно з розд. IV Закону України від 04 червня 2020 року № 674-IX «Про Митний тариф України» (далі – Закон № 674) товар «тютюн для кальяна» класифікується у підпозиції 2403 11 позиції 2403 групи 24 «Тютюн і промислові замінники тютюну».
Відповідно до п. 1 примітки до підпозицій групи 24 «Тютюн і промислові замінники тютюну» розд. IV Закону № 674 в підпозиції 2403 11 термін «тютюн для кальяна» означає тютюн, призначений для куріння за допомогою кальяна, що складається з суміші тютюну та гліцерину, з вмістом або без вмісту ароматичних масел і екстрактів, меляси або цукру, який має або не має фруктового аромату. Проте продукти, що не містять тютюн, призначені для куріння за допомогою кальяна, виключаються з цієї підпозиції.
Пояснення до Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, затверджено наказом Державної митної служби України від 14 липня 2020 року № 256.
Відповідно до Додаткових пояснень до товарних категорій 2403 99 90, зокрема ця товарна категорія включає продукт для куріння (наприклад, «тютюн для кальяну»), що складається повністю із замінників тютюну та речовин, відмінних від тютюну.
Вичерпний перелік підакцизних товарів встановлено ст. 215 Кодексу, зокрема, у п.п. 215.3.2 п. 215.3 ст. 215 Кодексу визначено коди згідно з УКТ ЗЕД тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, які належать до підакцизних товарів. Згідно з п.п. 215.3.2 п. 215.3 ст. 215 Кодексу товар, який класифікується у позиції 2403 (Тютюн та замінники тютюну, інші, промислового виробництва; тютюн «гомогенізований» або «відновлений»; тютюнові екстракти та есенції) є підакцизним товаром.
Звертаємо вашу увагу, що у разі виникнення обґрунтованих сумнівів щодо віднесення продукції до коду згідно з УКТ ЗЕД, необхідно звернутися до Державної митної служби України.
Порядок ліцензування виробництва, оптової та роздрібної торгівлі тютюновими виробами регулюється Законом № 481.
Згідно з ст. 1 Закону № 481 ліцензія (спеціальний дозвіл) - документ державного зразка, який засвідчує право суб’єкта господарювання (у тому числі іноземного суб’єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку.
Виробництво тютюнових виробів здійснюється суб’єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) незалежно від форм власності за наявності відповідної ліцензії (ст. 2 Закону № 481).
Ліцензії на виробництво тютюнових виробів видаються лише суб’єктам господарювання (у тому числі іноземним суб’єктам господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які мають повний технологічний цикл виробництва тютюнових виробів, включаючи виготовлення тютюнової суміші, сигаретні цехи (частина 4 ст. 3 Закону № 481).
Отже, у разі якщо Товариство буде здійснювати виробництво продукції яка відноситься до замінників тютюну, то йому необхідно отримати відповідну ліцензію на виробництво тютюнових виробів.
Пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |