Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс)розглянула Вашізвернення від … щодо практичного застосування норм законодавства з питання нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок)і в межах компетенції повідомляє.
Платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо сплати єдиного внеску з дивідендів, виплачених членам фермерського господарства.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску, умови та порядок нарахування і сплати, повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначає Закон України від 08 липня
2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464).
Дія Закону № 2464 поширюється на відносини, що виникають під час провадження діяльності, пов’язаної зі збором та веденням обліку єдиного внеску. Діяінших нормативно-правовихактівможепоширюватися на зазначенівідносинилише у випадках, передбачених Законом № 2464, або в частині, що не суперечить Закону № 2464 (п. 1 ст. 2 Закону № 2464).
Згіднозі ст. 5 Закону № 2464 облікплатниківєдиноговнескуведетьсявідповідно до Порядку облікуплатниківєдиноговнеску на загальнообов’язковедержавнесоціальнестрахування, затвердженого наказом Міністерствафінансів України від 24.11.2014 № 1162 (далі – Порядок № 1162).
Згідно з п. 51частинипершої ст. 4 Закону № 2464 платникамиєдиноговнескувизначеночленівфермерськогогосподарства, якщо вони не належать до осіб, якіпідлягаютьстрахуванню на іншихпідставах.
Базою нарахуванняєдиноговнеску для членівфермерськогогосподарства є сума доходу (прибутку), отриманоговідїхдіяльності, щопідлягаєобкладеннюподатком на доходи фізичнихосіб. При цьому сума єдиноговнеску не може бути меншою за розмірмінімального страхового внеску на місяць (абзац перший п. 2 частинипершої ст. 7 Закону № 2464).
У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом № 2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (абзац другий п. 2 частини першої ст. 7 Закону № 2464).
Згідно з нормами частини п’ятої ст. 8 Закону № 2464 єдиний внесок для всіх платників єдиного внеску (крім пільгових категорій) встановлено у розмірі 22 відс. до визначеної ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування єдиного внеску.
Отже, дохід у вигляді дивідендів, виплачених членам фермерського господарства є базою нарахування єдиного внеску.При цьому база нарахування єдиного внеску не може бути більшою максимальної величини.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |