Державна податкова служба України, розглянувши запит товариства від ______ № ________ (вх. ДПС № ______ від _________) про надання індивідуальної податкової консультації щодо поширення положення абзацу одинадцятого п. 522 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу на строки подачі заяви про повернення сум бюджетного відшкодування, проведення перевірок платників податку та включення до податкового кредиту сум податку на додану вартість, повідомляє таке.
Як зазначено у зверненні, практична необхідність отримання індивідуальної податкової консультації обумовлена нечітким визначенням у Кодексі відповідних норм.
Відповідно до абзацу одинадцятого п. 522 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу на період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків давності, передбачених ст. 102 цього Кодексу, зокрема для:
подання заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов’язань або про їх відшкодування;
проведення контролюючим органом перевірки та самостійного визначення сум грошових зобов’язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом.
Положення ст. 102 Кодексу не визначає норм, які стосуються строків включення до податкового кредиту сум ПДВ на підставі отриманих податкових накладних / розрахунків коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН.
Таким чином, перебіг строків давності, передбачених ст. 102 Кодексу:
зупиняється – для подання заяви про повернення суми бюджетного відшкодування та для проведення контролюючим органом перевірки;
не зупиняється – для включення до податкового кредиту сум ПДВ на підставі отриманих податкових накладних / розрахунків коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних.
При цьому, відповідно до п. 198.6 ст. 198 Кодексу суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних / розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням строку реєстрації, включаються до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні / розрахунки коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, але не пізніше ніж через 1095 календарних днів з дати складення податкових накладних / розрахунків коригування до таких податкових накладних.
Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |