X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ЧЕРКАСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 04.08.2017 р. № 1486/ІПК/23-00-14-714

Про застосування реєстраторів розрахункових операцій

На запит «...» про надання податкової консультації щодо можливості підприємства здійснювати продаж молока власного виробництва з автоцистерн, цистерн, бочок та бідонів без застосування реєстраторів розрахункових операцій та розрахункових книжок без обмеження розміру річного обсягу розрахункових операцій на один суб’єкт господарської діяльності.

Згідно ч. 11 ст. 9 Закону України № 265/95-ВР від 06.07.1995 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (надалі Закон), реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО), розрахункові книжки (РК) і книги обліку розрахункових операцій (далі - КОРО) не використовуються при продажі води, молока, квасу, рослинної олії і живої риби з автоцистерн, цистерн, бочок і бідонів.

Відповідно до ст. 10 Закону до Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій затвердженого постановою Кабінету міністрів України № 1336 від 23.08.2000 (надалі Перелік) без РРО, але з використанням РК і КОРО може здійснюватися, зокрема:

- роздрібна торгівля через засоби пересувної торгової мережі (автокрамниці, автоцистерни, цистерни, бочки, бідони, низькотемпературні лотки -прилавки, візки, розноски, лотки, столики), розташовані за межами стаціонарних приміщень (п. 2 Переліку);

- роздрібна торгівля на ринках, ярмарках (за винятком розташованих на їх території магазинів, кіосків, наметів, павільйонів, приміщень контейнерного типу) (п. З Переліку);

- роздрібна торгівля і громадське харчування на території села, здійснювані підприємствами споживчої кооперації, а також сільгосптоваровиробниками, які використовують продукцію власного виробництва (п. 4 Переліку).

Здійснювати торгівлю без РРО, але з РК і КОРО суб'єктові господарської діяльності можна тільки до тих пір, поки об'єм розрахункових операцій по усіх об'єктах виїзної торгівлі впродовж року не перевищить 200 тис. грн. Для роздрібної торгівлі і громадського харчування на території села, якщо торгівлю здійснюють підприємства споживчої кооперації, а також сільськогосподарські товаровиробники, що використовують продукцію власного виробництва, - 75 тис. грн. (п. 2 Постанови КМУ № 1336 від 23.08.2000).

Граничний об'єм - 75 тис. грн поширюється на один конкретний пункт продажу.

У разі перевищення встановленого річного об'єму впродовж останніх 12 місяців суб'єкт господарювання впродовж одного місяця повинен перейти на облік розрахункових операцій з використанням РРО.

Граничний об'єм розрахункових операцій встановлений саме по певних формах і умовах (видам) діяльності. Тому в розрахунку граничного об'єму повинні враховуватися тільки надходження від виїзної торгівлі, а готівка, прийняті через касу з оформленням прибуткового касового ордера або через РРО, а також безготівкова оплата товару в такому розрахунку не враховуються.

У разі перевищення встановленого об'єму виручки, отриманої через виїзну торгівлю, з цим об'ємом порівнюється виручка не по кожному пункту продажу, а за усіма пунктами виїзної торгівлі, які є у суб'єкта господарювання.

КОРО і РК реєструються в органі ДФС по місцезнаходженню суб'єкта господарювання, а якщо він обслуговується в інспекції по роботі з великими платниками податків - те за місцем податкового обліку.

При намірі використати КОРО на території інший адміністративно -територіальної одиниці, цю книгу до початку використання, слід оформити в органі ДФС за місцем проведення господарської діяльності.

При реалізації товару продавець отримує готівку, яка відповідно до вимог п. 2.6 Положень про ведення касових операцій у національній валюті в Україні затвердженого Постановою Правління Національного банку України № 637 від 15.12.2004 (надалі Положення) мають своєчасно (в день їх отримання) в повній сумі бути оприбуткованими.

Терміни здачі підприємствами готівкової виручки (грошовій готівці) для її зарахування на рахунки у банках визначаються підприємством і встановлюються за узгодженням з відповідним банком (у якому відкритий рахунок підприємства, на який зараховуються грошові кошти) згідно з вимогами, встановленими п. 5.1 Положень:

- щодня (в день вступу готівкової виручки (готівці) в касу) - для підприємств, розташованих в населених пунктах, в яких є банки;

- наступного дня за днем вступу готівкової виручки (грошовій готівці) в касу

- для підприємств, у яких час закінчення робочого дня (зміни), встановлений правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіком змінності, не дозволяє забезпечити здачу готівкової виручки (готівці) в день її вступу;

- не рідше чим 1 раз в 5 робочих днів - для підприємств, розташованих в населених пунктах, в яких немає банків.

Якщо підприємства працюють у вихідні і святкові дні і не мають можливості через відсутність відповідної домовленості з банком на інкасацію здати отриману ними за ці дні готівкову виручку (грошову готівку), то вона повинна здаватися підприємствами у банк впродовж операційного часу наступного робочого дня банку і підпрйємства.

Встановлені відповідно до вказаних вимог терміни здачі готівкової виручки (грошовій готівці) підприємствами узгоджуються з банком і визначаються в договорах банківського рахунку між підприємствами і банками. Якщо підприємство в окремі дні не має перевищення ліміту каси, то воно в ці дні може не здавати готівку у встановлені терміни.

Відповідно до абз. 1 п. 2.8 Положень відособлених підрозділів (включаючи філії) підприємств-юросіб можуть здавати готівкову виручку (грошову готівку) :

- як безпосередньо до каси юридичної особи;

- так і у будь-який банк для її переказу і зарахування на банківські рахунки вказаних юридичних осіб.

Здача готівкової виручки здійснюється самостійно (у т. ч. із застосуванням програмно-технічних комплексів самообслуговування) або через відповідні служби, які згідно із Законодавством України мають право на перевезення валютних цінностей і інкасацію грошових коштів.

Враховуючи, що готівкова виручка відособлених підрозділів підприємства здається ними самостійно і зараховується на рахунок підприємства у безготівковому порядку, така готівкова виручка не оформляється прибутковими і витратними касовими ордерами в касі підприємства, оскільки безпосередньо не поступає в його касу.

Виходячи з викладеного, «...» може здійснювати продаж молока без застосування РРО, але з використанням РК і КОРО до тих пір, поки об'єм розрахункових операцій по усіх об'єктах виїзної торгівлі впродовж року не перевищить 200 тис. гри., для роздрібної торгівлі і громадського харчування на території села, при продажу продукцію власного виробництва - 75 тис. грн. на один конкретний пункт продажу.

При перевищенні встановленого річного об'єму впродовж останніх 12 місяців «...» впродовж одного місяця повинен перейти на облік розрахункових операцій з використанням РРО.