Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі Кодекс) розглянула зверненняТовариства про надання індивідуальної податкової консультації і повідомляє наступне.
У звернені Товариство повідомляє, що є платником акцизного податку, має ліцензію на право оптової торгівлі пальним. Товариство здійснює свою господарську діяльність з продажу скрапленого вуглекислого газу (СВП, товар) з використання автотранспорту (пересувних акцизних складів).
У процесі руху в автоцистерні (пересувному акцизному складі) від постачальника до покупця відбувається постійне фізичне природнє змішування газів різних кодів згідно з УКТ ЗЕД – у залишку товару (в рідкій фазі, що є технологічними залишками, так званий «мертвий залишок», та у паровій фазі не менш ніж 0,7 кг/см² (що з еквівалентом близько 500 кг скрапленого газу) – обов’язкова умова згідно з правилами безпеки система газопостачання та інструкції № 332 «з приймання та відпуску скраплених вуглеводневих газів» затверджена Міністерством енергетики та вугільної промисловості Україхни 24.02.2002) що знаходяться в автоцистерні – посудині, яка працює під тиском, та мають один код згідно з УКТ ЗЕД, додаються нові, придбані партії товару, які мають інший код згідно з УКТ ЗЕД.
Товариство запитує:
Закон України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 481)визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі,зокрема пального, на території України.
Виробництво пального здійснюється суб'єктами господарювання (у тому числі іноземними суб'єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) незалежно від форми власності за умови наявності ліцензії на право виробництва пального (стаття 2 Закону №481).
Згідно визначення основних понять і термініввиробництво пального - діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші, в результаті якої отримується пальне або інші продукти переробки(стаття 1 Закону № 481).
Податковий кодекс України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі – Кодекс) регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Згідно визначення понять (стаття 14 Кодексу):
виробництво підакцизних товарів (продукції) - технологічний процес, в тому числі змішування, здійснення якого внаслідок зміни форми, властивостей або складу сировини, напівфабрикатів або готової продукції призводить до отримання підакцизних товарів (продукції, у тому числі сировини), надання таким товарам інших властивостей, що призводить або не призводить до збільшення обсягів таких товарів (п.п. 14.1.281 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Враховуючи викладене,діяльність Товариства із зміни фізико-хімічних характеристик пального (без переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші), у результаті якої буде отримано пальне з іншим кодом УКТ ЗЕД (та з аналогічною ставкою акцизного податку) у розумінні Закону № 481 не є діяльністю з виробництва пального, яке підлягає ліцензуванню, тоді як у розумінні Кодексу така діяльність буде вважатись виробництвом підакцизних товарів (продукції) та виникатиме об’єкт оподаткування при змішуванні (додаванні) дозволених законодавством присадок та компонентів.
Поряд з цим інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |