X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 05.02.2021 р. № 413/ІПК/99-00-09-03-02-06

Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Товариства про надання індивідуальної податкової консультації і повідомляє наступне.

Товариство просить надати роз’яснення щодо можливості не сплачувати чергові щоквартальні платежі за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями до закінчення карантину та обмежувальних заходів, а також протягом трьох місяців з дня його/їх закінчення: а саме за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями видані Товариству ГУ ДПС у Львівській області:

Ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольним напоями р/н 1303038202004477;

Ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольним напоями р/н 1303038202004476

Ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольним напоями р/н 1303038202006565.

Законом України від 04 грудня 2020 року №1071-ІХ «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої распіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2» внесено зміни, зокрема, до Закону № 481, а саме, ст. 18 Закону № 481 доповнено частиною тридцятою, відповідно до якої під час карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, а також протягом трьох місяців після його/їх закінчення, до закладів громадського харчування, які мають ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, не застосовуються положення частини сорок сьомої, сорок восьмої та абзацу четвертого частини сорок дев’ятої ст. 15 Закону № 481.

Таким чином, під час карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, а також протягом трьох місяців після його/їх закінчення, до закладів громадського харчування, які мають ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями не застосовуються норми ст. 15 Закону № 481 стосовно призупинення (анулювання) ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями у разі несплати або несвоєчасної сплати чергових платежів у період карантину.

Відповідно до ст. 1 Закону України від 23 грудня 1997   № 771/97-ВР  «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» заклади громадського харчування – ресторан, бар, кафе, їдальня, закусочна, піцерія, кулінарія, кіоск чи інший заклад незалежно від територіальних ознак (місця) провадження господарської діяльності з громадського харчування та ступеня доступності харчування будь-яким особам.

Відповідно до Класифікації видів економічної діяльності ДК 009:2010 затверджених наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 № 457, КВЕД56.10 – Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування, цей клас включає послуги з надання харчування споживачам, незалежно від того, чи їх подають у спеціалізованих місцях громадського харчування або в ресторанах самообслуговування, чи їх споживають у приміщенні, забирають із собою або замовляють додому. До цього класу також відносять приготування та подачу їжі для негайного споживання з автомобілів або пересувних вагончиків.

Цей клас включає діяльність:

ресторанів;

кафе;

ресторанів швидкого обслуговування;

місць з наданням їжі для споживання за межами закладу;

вагончиків з продажу морозива;

пересувних вагончиків з продажу їжі;

діяльність із приготування їжі в торгівельних мережах.

Цей клас також включає:

Діяльність ресторанів і барів, пов’язану з доставкою їжі за умови залучення окремих одиниць.

Порядок ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам затверджено Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10.02.2016 № 39зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.03.2016 № 382/28512 (далі – Реєстр № 39).

Згідно інформації баз даних основним видом діяльності  Товариства є КВЕД 56.10- Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування.

Відповідно до даних Реєстру № 39 ТОВ здійснює діяльність закладів громадського харчування за категоріями: стаціонарна потужність (ресторан, бар, кафе, піцерія тощо).

Враховуючи зазначене,  Товариство є закладом громадського харчування, під час карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, а також протягом трьох місяців після його/їх закінчення, до закладів громадського харчування, який має ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями не застосовуються норми ст. 15 Закону № 481 стосовно призупинення (анулювання) ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями у разі несплати або несвоєчасної сплати чергових платежів у період карантину.

Поряд з цим інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.