X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У М.КИЄВІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 19.02.2021 р. № 620/ІПК/26-15-33-17-12

Головне управління ДПС у м. Києві, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), розглянуло звернення про надання індивідуальної податкової консультації щодо відображенння в ф. 1 ДФ окремих видів доходів та в межах компетенції повідомляє.

У зверненні зазначено, що на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом новими засновниками підприємства є дружина та діти померлого засновника в рівних частках.

У зв’язку з чим юридична особа – платник податку на прибуток на загальних підставах просить надати податкову консультацію щодо відображення в податковому розрахунку ф. № 1ДФ дивідендів та доходу від надання в оренду транспортного засобу, які виплачуються дружині та дітям.

Спадкуванням є перехід прав та обов’язків (Спадщини) від фізичної особи, яка померла (Спадкодавця), до інших осіб (Спадкоємців) (ст. 1216 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-ІV із змінами і доповненнями (далі – ЦКУ)).

До складу Спадщини входять усі права та обов’язки, що належали Спадкодавцеві на момент відкриття Спадщини і не припинилися внаслідок його смерті (ст. 1218 ЦКУ).

Згідно з нормою глави 58 ЦКУ за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов’язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

За користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму (ст. 762 глави 58 ЦКУ).

Разом з тим, майном, що належить малолітній дитині, управляють інші особи, у першу чергу, - її батьки (ч.1 ст. 177 Сімейного кодексу України).

Відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються ПКУ (п. 1.1 ст. 1 ПКУ).

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) податку на доходи фізичних осіб та військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому
ст. 168 ПКУ.

Особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, визначення якого наведено у п.п. 14.1.180 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, зобов'язані: своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок; подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду (підпункт «а» та «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ).

Порядок заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (далі – податковий розрахунок за формою № 1-ДФ), затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за № 111/26556 (далі – Порядок).

Відповідно до п. 3.1 розд. ІІІ Порядку відображення відомостей у розділі I «Суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і суми утриманого з них податку» ф. № 1ДФ (далі - розділ I ф. № 1ДФ) здійснюється окремо по кожній фізичній особі, для цього у графі 2 «Податковий номер або серія та номер паспорта» відображається реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта фізичної особи (для фізичної особи, яка має відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта), про яку надається інформація в податковому розрахунку.

Пунктом 3.2 розд. ІІІ Порядку встановлено, що у графі 3а «Сума нарахованого доходу» відображається (за звітний квартал) дохід, який нарахований фізичній особі відповідно до ознаки доходу згідно з довідником ознак доходів, наведеним у додатку до цього Порядку. У разі нарахування доходу його відображення у графі 3а «Сума нарахованого доходу» є обов’язковим незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні.

У графі 3 «Сума виплаченого доходу» відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом (п. 3.3 розд. ІІІ Порядку).

У графі 4а «Сума нарахованого податку» відображається сума податку, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платнику податку згідно із законодавством (п. 3.4 розд. ІІІ Порядку).

У графі 4 «Сума перерахованого податку» відображається фактична сума перерахованого податку до бюджету (п. 3.5 розд. ІІІ Порядку).

Щодо кожної фізичної особи потрібно заповнювати стільки рядків, скільки ознак доходів вона має. Про кожну ознаку доходу фізичної особи потрібно заповнювати тільки один рядок з обов'язковим заповненням графи 2 «Податковий номер або серія та номер паспорта», крім випадків, зазначених у пунктах 3.7 та 3.8 розділу ІІІ Порядку (п. 3.6 розд. ІІІ Порядку).

Згідно з Довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку, сума доходу у вигляді дивідендів відображається у податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу «109» (крім дивідендів, визначених у пп. 165.1.18 п. 165.1 ст. 165 ПКУ.

Сума оренди транспортного засобу відображається у податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу «127».

Разом з тим, у рядку «Військовий збір» розділу II «Оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею та військовий збір» (далі – розділ ІI ф. № 1ДФ) відображається загальна сума нарахованого доходу, загальна сума виплаченого доходу, загальна сума нарахованого військового збору та загальна сума перерахованого до бюджету військового збору відображаються у грошовій формі, вираженій у національній валюті (у гривнях з копійками). Відомості про фізичну особу - платника податку, якій нараховані доходи, з яких утримується військовий збір, не зазначаються (п. 3.11 розд. ІІІ Порядку).

Враховуючи викладене, відображення суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і суми утриманого з них податку в розділі І ф. № 1ДФ здійснюється по кожній фізичній особі окремо, при цьому заповнювати стільки рядків, скільки ознак доходів вона має.

У рядку «Військовий збір» розділу ІI ф. № 1ДФ відображається загальна сума нарахованого (виплаченого) доходу та загальна сума нарахованого (перерахованого) військового збору, при цьому відомості про фізичну особу - платника податку, якій нараховані доходи, з яких утримується військовий збір, не зазначаються.

Разом з тим наголошуємо, що будь-які висновки щодо податкового обліку конкретних операцій платників податків можуть надаватися за результатами перевірки умов, суттєвих обставин здійснення відповідних господарських операцій та всіх первинних документів, оформленням яких вони супроводжувались.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.