Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України(далі – ПКУ) розглянула звернення щодо окремих питань здійснення підприємницької діяльності платником єдиного податку фізичною особою – підприємцем та з урахуванням фактично викладених обставин повідомляє.
Платник у зверненні повідомив що є фізичною особою підприємцем – платником єдиного податку 3 групи. Основним видом діяльності є освітлювання та декорування сцен(сцен для телепередач, новин телеканалів, театрів та зйомок кіно). КВЕД, який найбільше відповідає такій діяльності є 90.02. При поданні заяви на застосування спрощеної системи оподаткування було вказано, що платник не буде здійснювати діяльність, яка заборонена на спрощеній системі. ВодночасКВЕДу, який би включав в себе діяльність декораторів та інженерів з освітлювання не існує.Разом з тим, платнику надано витяг з реєстру платників єдиного податку без КВЕДу 90.02.
Платник податків звернувся до Державної служби статистики України (далі – Держкомстат) за відповідними роз’ясненнями стосовно виду економічної діяльності та після отримання відповіді просив надати витяг з реєстру платників єдиного податку з зазначенням КВЕДу 90.02.
Отже, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання можливості включення до витягу з реєстру платників єдиного податку КВЕДу 90.02.
Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено главою 1 розділу XIV ПКУ.
Спрощена система оподаткування є особливим механізмом справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, визначених п. 297.1 ст. 297 ПКУ, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, встановлених главою 1 розділу XIV ПКУ, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності (п. 291.2 ст. 291 ПКУ).
Відповідно до частини десятої п.п. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 ПКУ не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої груп суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність з організації, проведення гастрольних заходів.
Організація та проведення гастрольних заходів здійснюється відповідно до норм Закону України від 10 липня 2003 року№ 1115-IV «Про гастрольні заходи в Україні» (далі – Закон № 1115) та постанови Кабінету Міністрів України від 15.01.2004 № 35 «Про затвердження Порядку організації та проведення гастрольних заходів» (далі – Постанова № 35).
Відповідно до ст. 1 Закону № 1115 гастрольні заходи – видовищні заходи (фестивалі, концерти, вистави, лекційно-концертні, розважальні програми, виступи пересувних циркових колективів, пересувні механізовані атракціони типу «Луна-парк» тощо) закладів, підприємств, організацій культури, творчих колективів, у тому числі тимчасових, окремих виконавців за межами їх стаціонарних сценічних майданчиків. Гастрольні заходи, за винятком благодійних гастрольних заходів, проводяться з метою отримання доходів.
Організаторами гастрольних заходів є суб'єкти господарювання, що займаються організацією гастрольних заходів на території України і статутними документами яких передбачено таку діяльність.
Гастрольні заходи проводяться організаторами на підставі договорів, укладених відповідно до закону з гастролерами, власниками (уповноваженими ними органами чи особами) стаціонарних сценічних майданчиків та іншими підприємствами, установами та організаціями (п. 3 Постанови № 35).
Гастролери – заклади, підприємства і організації культури, творчі колективи, окремі виконавці, які здійснюють гастрольні заходи на території України (ст. 1 Закону № 1115).
Враховуючи вищезазначене, не може бути платником єдиного податку фізична особа – підприємець, яка здійснює організацію, проведення гастрольних заходів, як окремий виконавець, або учасник творчого колективу під час здійснення театральної та концертної діяльності.
Відповідно до Методологічних основ та пояснень до позицій Класифікації видів економічної діяльності, затверджених наказом Держкосмтату від 23.12.2011 № 396, діяльність із освітлювання та декорування сцен класифікують у позиції 90.02 «Діяльність із підтримки театральних і концертних заходів».
Щодо діяльності з організації та проведення гастрольних заходів, то як зауважує Держкомстат, це узагальнююча категорія, яка у КВЕД-2010 не має окремої класифікаційної позиції.
Отже, заборона встановлена частиноюдесятоюп.п. 291.5.1 п. 295.1 ст. 295 ПКУ не розповсюджується на здійснення виду діяльності із освітлювання та декорування сцен.
Водночас, у разі зміни видів діяльності фізична особа – підприємець3 групи, зобов'язанавнести його в Реєстр платників єдиного податку. Для цього необхідно подати до контролюючого органу заяву, затверджену наказом Міністерства фінансів України від 16.07.2019 № 308 «Про затвердження форм заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, розрахунку доходу за попередній календарний рік, запиту про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку та витягу з реєстру платників єдиного податку».
Згідно з абзацом першим п. 298.6 ст. 298 ПКУ заява подається платниками єдиного податку третьої групи не пізніше останнього дня кварталу, в якому відбулися такі зміни.
Враховуючи зазначене, з метою отримання витягу з реєстру платників єдиного податку, в якому буде зазначено відповідний вид економічної діяльності, Вам необхідно подати до контролюючого органу за місцем реєстрації заяву, в якій вказати відповідні зміни.
Зазначаємо, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |