Державна податкова служба України на звернення Товариства №1 щодо включення до складу доходу платника єдиного податку третьої групи відшкодування витрат за рішенням суду на правничу допомогу та по сплаті судового збору, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Товариство №1 поінформувало, що є платником єдиного податку третьої групи зі ставкою 3 відс. та у грудні 2020 року за наслідком розгляду судової справи отримало на поточний рахунок від Товариства №2 платежі за призначенням, а саме: відшкодування витрат на професійну правничу допомогу та по сплаті судового збору. Суб’єкт господарювання запитує про необхідність включення до складу доходу платника єдиного податку зазначених сум відшкодування, отриманих за рішенням суду.
Особливості застосування спрощеної системи визначено главою 1 розділу XIV Кодексу.
Відповідно до підпункту 2 пункту 292.1 статті 292 Кодексу доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) період у в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 статті 292 Кодексу.
Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (пункт 292.6 статті 292 Кодексу).
Вичерпний перелік надходжень, які з метою оподаткування не включаються до складу доходу визначено у пункті 292.11 статті 292 Кодексу. При цьому зазначений перелік не включає кошти, отримані як компенсація (відшкодування) за рішенням суду.
Дохід визначається на підставі даних спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень пунктів 44.2, 44.3 статті 44 Кодексу (пункт 292.13. статті 292 та пункту 296.1 статті 296 Кодексу).
Крім цього, визначення доходу здійснюється для цілей оподаткування єдиним податком та для надання права суб'єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування (пункт 292.14 статті 292 Кодексу).
Згідно з пунктом 292.15 статті 292 Кодексу при визначенні обсягу доходу, що дає право суб’єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування в наступному податковому (звітному) періоді, не включається дохід, отриманий як компенсація (відшкодування) за рішенням суду за будь-які попередні (звітні) періоди.
Отже, надходження суми компенсації (відшкодування) за рішенням суду, з метою оподаткування включаються до бази оподаткування єдиним податком у звітному періоді надходження таких сум. При цьому вищезазначені суми не враховуються при визначенні обсягу доходу, що дає право суб'єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування в наступному податковому (звітному) періоді.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |