X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 03.02.2021 р. № 381/ІПК/99-00-09-03-02-06

Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення про надання індивідуальної податкової консультації і повідомляє наступне.

Підприємство повідомляє, до Підприємства звернулось Товариство, є виробником лікарських засобів – ліцензія МОЗ Серія видана 24.04.2015 р.) щодо поставки спирту етилового ректифікованого (спирту неденатурованого) з нульовою ставкою акцизного податку для виробництва дезінфекційних засобів для населення по тимчасово введеному порядку для виробництва дезінфекційних засобів для населення по тимчасово введеному порядку  (п. 29³ розділу ХХ «Перехідні таблиці» Кодексу)Товариство (далі – Виробник лікарських засобів) здійснює виробництво, з використанням спирту неденатурованого засобів для обробки рук «Рукосепт» та дезінфекційного засобу для обробки поверхонь, які віднесено до Державного реєстру дезінфекційних засобів МОЗ України у відповідності до встановленого законодавством порядку. Разом з тим, Виробника лікарських засобів не включено до Електронного реєстру  суб’єктів господарювання, які використовують спирт для виробнитва продукції хімічного і технологічного призначення, парфумерно-косметичної продукції, оцту з харчової сировини.

Підприємство запитує:

  1. Чи має право Підприємство відвантажувати спирт етиловий ректифікований, тобто спирт етиловий неденатурований, акцизний податок з якого справляється за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту, виробникам лікарських засобів з метою виробництва дезінфекційних засобів для населення по тимчасово введеному порядку (п. 29³ розділу ХХ «Перехідні таблиці» Кодексу) на період каратнтину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19) без включення до Електронного реєстру суб’єктів господарювання, які використовують спирт етиловий для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, парфумерно-косметичної продукції, оцту з харчової сировини.
  2. Чи має право Підприємство на відвантаження спирту етилового ректифікований, тобто спирт етиловий неденатурований, акцизний податок з якого справляється за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту, який Виробник лікарських засобів має намір використати для виробництва дезінфекційних засобів для населення?

 

Законом України від 30 березня 2020 року № 540-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» який набрав чинності 2 квітня 2020 року, підрозділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – Кодекс) доповнено новим п. 29³, відповідно до якого запроваджено тимчасовий порядок відвантаження спирту етилового для виробництва дезінфекційних засобів.

Так, тимчасово, по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), надається дозвіл на відвантаження спирту етилового з акцизного складу виробників спирту етилового виробникам лікарських засобів та виробникам продукції хімічного і технологічного призначення, включеної до переліку продукції хімічного і технологічного призначення, для виробництва якої використовується спирт етиловий денатурований, затвердженого Кабінетом Міністрів України, для виробництва дезінфекційних засобів.

Підпунктом 29³.5 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу встановлено, що на виробників лікарських засобів, які здійснюють виробництво дезінфекційних засобів з використанням спирту етилового, акцизний податок з якого справляється за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту, не поширюється дія абзаців другого- дев’ятого підпункту 229.1.8 пункту 229.1 статті 229 Кодексу.

 Нормами підпункту 229.1.8 пункту 229.1 статті 229 Кодексу передбачено, що суб’єкти господарювання, які використовують спирт етиловий для виробництва продукції, зобов’язані, зокрема:

Обладнати кожне місце отримання спирту етилового витратомірами-лічильниками обсягу виробленого спирту етилового, зареєстрованими  в Єдиному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового;

Обладнати кожне місце відпуску продукції, для виробництва якої використовується отриманий спирт етиловий, витратомірами-лічильниками обсягу виробленої продукції, зареєстрованими в Єдиному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового.

Водночас, відповідно до ст. 7 1 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального»відпуск спирту етилового його виробниками та отримання спирту етилового суб'єктами господарювання (у тому числі іноземними суб'єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які використовують його для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, включеної до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України, парфумерно-косметичної продукції, оцту з харчової сировини, здійснюється за умови внесення таких суб'єктів господарювання (у тому числі іноземних суб'єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) до Електронного реєстру суб'єктів господарювання (у тому числі іноземних суб'єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які використовують спирт етиловий для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, парфумерно-косметичної продукції, оцту з харчової сировини (далі - Електронний реєстр).

Включення суб'єктів господарювання (у тому числі іноземних суб'єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які використовують спирт етиловий для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, парфумерно-косметичної продукції, оцту з харчової сировини, до Електронного реєстру здійснюється за умови, зокрема внесення витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового, встановлених на кожному місці отримання спирту етилового, та витратомірів-лічильників обсягу виробленої продукції, встановлених на кожному місці відпуску продукції, до Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового.

Оскільки нормами Кодексу на період дії карантину встановлено тимчасовий порядок отримання спирту етилового виробникам лікарських засобів для виробництва дезінфекторів, відвантаження спирту етилового за нульовою ставкою акцизного податку виробникам лікарських засобів можливо здійснювати без включення цих суб’єктів господарювання до Електронного реєстру.

Враховуючи зазначене, тимчасово, по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, Підприємство має право на відвантаження спирту етилового ректифікований, тобто спирт етиловий неденатурований, акцизний податок з якого справляється за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту, який Виробник лікарських засобів  використовуватиме для виробництва дезінфекційних засобів для населення

Поряд з цим інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.