X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 02.03.2021 р. № 748/ІПК/99-00-21-03-02-06

Державна податкова служба України розглянула звернення Товариства щодо визначення об’єкта оподаткування при здійсненні операцій з надання благодійної допомоги та, керуючись статтею 52 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, Товариство (далі - Благодійник) планує укласти угоду з медичним закладом (далі - Замовник) та постачальником медичних виробів  (далі - Виконавець) на поставку в медичні заклади виробів медичного призначення (медичний кисень, тест-системи, глюкометри, спірометри, пульсоксиметри, електрокардіографи, апарати рентгенівської діагности, автоматичні дозатори лікувальних речовин, генератори, тощо).

За цією угодою Виконавець, за замовленнями Замовника, здійснює поставку в медичні заклади вироби медичного призначення, а Благодійник, шляхом безготівкового перерахунку грошових коштів на поточний рахунок Виконавця, сплачує рахунки – фактури, виставлені Замовнику Виконавцем.

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та                 підрозділом 2 розділу XX Кодексу.

Згідно з підпунктами "а" і "б" пункту 185.1 статті 185 розділу V Кодексу об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників ПДВ з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 розділу V Кодексу розташоване на митній території України, у тому числі операції з безоплатної передачі.

Під постачанням товарів розуміється будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (підпункт 14.1.191 пункту 14.1 статті 14 розділу I Кодексу). При цьому продаж (реалізація) товарів – це будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів (підпункт 14.1.202 пункту 14.1 статті 14 розділу I Кодексу).

Під постачанням послуг розуміється будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності. При цьому з метою оподаткування ПДВ постачанням послуг, зокрема є: постачання послуг іншій особі на безоплатній основі (підпункт 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 розділу І Кодексу).

Згідно з підпунктом 14.1.13 пункту 14.1 статті 14 розділу I Кодексу безоплатно надані товари, роботи, послуги:

товари, що надаються згідно з договорами дарування, іншими договорами, за якими не передбачається грошова або інша компенсація вартості таких товарів чи їх повернення, або без укладення таких договорів;

роботи (послуги), що виконуються (надаються) без висування вимоги щодо компенсації їх вартості;

товари, передані юридичній чи фізичній особі на відповідальне зберігання і використані нею.

Таким чином в розглянутій у зверненні ситуації об’єкт оподаткування податком на додану вартість виникне у Виконавця  при здійсненні операцій з передачі медичних виробів Замовнику. При цьому оподаткування таких операцій може здійснюватися за ставкою 20 відсотків, 7 відсотків (у разі відповідності вимогам підпункту "в" пункту 193.1 статті 193 розділу V Кодексу), або звільнятись від оподаткування податком на додану вартість відповідно до пункту 71 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" Кодексу.

При оплаті Благодійником Виконавцю  вартості наданих Замовнику медичних виробів у такого Благодійника необхідність нараховувати податкові зобов’язання з податку на додану вартість не виникатиме, оскільки в описаній у зверненні ситуації Благодійник не здійснює операцію з постачання товарів/послуг.

 

В доповнення до викладеного у даній індивідуальній податковій консультації ДПС інформує.

Згідно з підпунктом 112.8.2 пункту 112.8 статті 112 розділу ІІ Кодексу вчинення діяння (дії або бездіяльності) особою, яка діяла у відповідності до індивідуальної податкової консультації, наданої такому платнику податків у паперовій або електронній формі, за умови, що така консультація зареєстрована в єдиному реєстрі індивідуальних податкових консультацій, є обставиною, що звільняє від фінансової відповідальності за вчинення податкових правопорушень та порушення іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Разом з тим платник податків та/або податковий агент, які діяли відповідно до податкової консультації, не звільняються від обовязку сплати податкового зобовязання, визначеного Кодексом (пункт 53.1 статті 53 розділу ІІ Кодексу).

Пунктом 52.2 статті 52 розділу ІІ Кодексу визначено, що індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.