Головне управління ДФС у Дніпропетровській області керуючись ст.52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) на запит Товариства щодо справляння плати за землю, повідомляє.
Товариство поінформувало, що у 2015-2016 роках придбало об’єкти нерухомого майно, які розташовані на земельних ділянках комунальної власності. Договори оренди земельних ділянок під об’єктами нерухомого майно між їх попереднім власником та міською радою достроково розірвані у грудні 2016 року, що підтверджується актами повернення земельних ділянок.
Товариство зазначило, що здійснює заходи із формування правовстановлюючих документів, зокрема, в частині виконання робіт із землеустрою для формування земельної ділянки щодо якої буде укладено договір оренди земельної ділянки комунальної власності.
Товариство, посилаючись на п. 286.7 ст. 286 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) щодо настання обов’язку із внесення плати за землю з дати державної реєстрації прав власності на земельну ділянку, просить вказати підстави обчислення ним податкових зобов’язань з плати із використанням затверджених рішеннями Дніпропетровської міської ради від 15.07.15 №3/65 та від 13.07.2016 № 7/11 ставок плати за земельні ділянки права користування на які у зв’язку з переходом права власності на нерухоме майно.
Реалізація принципу платного використання земельних ділянок визначеного ст. 206 Земельного кодексу України базується на дотриманні суб’єктами земельних відносин вимог ст. ст. 125, 126 Земельного кодексу України щодо оформлення права власності у відповідності до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», що й формує підстави виникнення податкових зобов’язань з плати за землю.
Товариство набуде право користування земельною ділянкою державної або комунальної власності згідно з договором оренди, та з моменту його реєстрації виникне обов’язок сплачувати орендну плату за таку земельну ділянку.
Разом з тим, необхідно звернути увагу на наявну судову практику стягнення на користь органів місцевого самоврядування плати за використання земельних ділянок у належному розмірі у випадках використання безпідставно набутої земельної ділянки.
Зокрема суб’єктів, які, порушуючи ст.ст. 125, 126 Земельного кодексу України, використовують безпідставно набуті земельні ділянки, постановами Судової палати у господарських справах Верховного Суду України від 28.01.2015, а також від 30.11.2016 зобов’язано компенсувати завдану власнику земельної ділянки майнову шкоду (ст. ст. 166, 1167 Цивільного кодексу України) у формі неотриманої орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності. Разом з тим практика укладення договорів оренди земельних ділянок державної або комунальної власності часто містить взаємопогоджені умови щодо компенсації орендарями орендної плати за період виконання землевпорядних та землеоціночних робіт для земельних ділянок, що не були сформованими у відповідності до вимог ст. 79 і Земельний кодекс України, які не відповідають вказаним рішенням міської ради.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п.52.2 ст.52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |