X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 02.03.2021 р. № 762/ІПК/13-01-18-04-09

Головне управління Державної податкової служби у Львівській області розглянуло звернення щодо щодоособливостей складання податкових накладних в разі декількох поставок в один день за один і той же товар до одного договору поставкитаповідомляє.

Як зазначено у зверненні, водномувипадку в межах одного і того ж договору протягом одного дня декількома платежами покупцембулаздійсненапопередня оплата за один і той же товар.

В іншомувипадку в межах одного і того ж договору протягом одного дня булоздійсненодекількавідвантажень одного і того ж товару.

Відносини, щовиникають у сферісправлянняподатків і зборів, регулюються нормами Кодексу (пункт 1.1 статті 1 розділу I Кодексу).

Правовіосновиоподаткування ПДВ встановленорозділами I, V та підрозділом 2 розділу XX Кодексу.

Згідно з пунктом 201.1 статті 201 розділу V Кодексу на дату виникненняподатковихзобов'язаньплатникподаткузобов'язанийскластиподатковунакладну в електроннійформі з дотриманнямумовищодореєстрації у порядку, визначеномузаконодавством, кваліфікованогоелектронногопідписууповноваженоїплатником особи та зареєструватиїї в Єдиномуреєстріподатковихнакладних у встановлений Кодексом термін.

Пунктом 201.7 статті 201 розділу V Кодексу передбачено, щоподаткова накладна складається на кожнеповнеабочастковепостачаннятоварів/послуг, а також на суму коштів, щонадійшли на поточнийрахунок як попередня оплата (аванс).

Згідно з пунктом 44.1 статті 44 розділу II Кодексу для цілейоподаткуванняплатникиподатківзобов'язані вести облікдоходів, витрат та іншихпоказників, пов'язаних з визначеннямоб'єктівоподаткування та/абоподатковихзобов'язань на підставіпервиннихдокументів, регістрівбухгалтерськогообліку, фінансовоїзвітності, іншихдокументів, пов'язаних з обчисленням і сплатоюподатків і зборів, веденняякихпередбаченозаконодавством.

Відповідно до пункту 201.14 статті 201 розділу V Кодексу платники податку зобов'язані вести окремий облік операцій з постачання та придбання товарів/послуг, які підлягають оподаткуванню, а також які не є об'єктами оподаткування та звільнені від оподаткування згідно з Кодексом, та згідно з пунктом 201.15 статті 201 розділу V Кодексу зведені результати такого обліку відображаються в податкових деклараціях, форма яких встановлюється у порядку, передбаченому статтею 46 Кодексу.

Пунктом 201.4 статті 201 розділу V Кодексу визначено, щоплатники податку в разіздійсненняпостачаннятоварів/послуг, постачанняякихмаєбезперервнийаборитмічний характер:

покупцям – платникам податку –  можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведені податкові накладні на кожного платника податку, з яким постачання мають такий характер, з урахуванням усього обсягу постачання товарів/послуг відповідному платнику протягом періоду, за який складається така податкова накладна, протягом такого місяця;

покупцям – особам, не зареєстрованим платниками податку,  – можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведену податкову накладну з урахуванням всього обсягу постачання товарів/послуг таким покупцям, з якими постачання мають такий характер протягом періоду, за який складається така податкова накладна, протягом такого місяця.

Для цілей, визначених пунктом 201.4 статті 201 розділу V Кодексу, ритмічним характером постачання вважається постачання товарів/послуг одному покупцю два та більше разів на місяць.

Порядок складання зведених податкових накладних у разі здійснення постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер, визначено пунктом 19 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267 (далі – Порядок № 1307).

Згідно з абзацом одинадцятим пункту 19 Порядку № 1307 зведені податкові накладні (крім зведених податкових накладних, складених у разі здійснення операцій, визначених пунктом 44 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України) не складаються на суму коштів, щонадійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).У разі якщо станом на дату складення зазначених податкових накладних сума коштів, що надійшла на поточний рахунок продавця як оплата (передоплата) за товари/послуги, перевищує вартість поставлених товарів/послуг протягом місяця, таке перевищення вважається попередньою оплатою (авансом), на суму якої складається податкова накладна у загальному порядку не пізніше останнього дня такого місяця.

Періодичністьскладанняподатковихнакладнихпротягомзвітного (податкового) періоду на одного контрагента – покупця, у тому числі і зведенихподатковихнакладних за операціями з постачання, якімаютьритмічний характер, може бути передбачена у цивільно – правовомудоговорі з таким покупцем.

Враховуючи викладене та виходячи із аналізу норм Кодексу і вказаних вище нормативно – правових актів, опису питання і фактичних обставин, наявних у зверненні, повідомляємо:

Щодопитання 1

У випадку отримання кількох авансових платежів протягом одного дня від одного і того ж покупця за один і той же товар в межах одного і того ж договору не буде вважатися помилкою, коли постачальником буде складена одна податкова накладна на загальну суму таких авансових платежів.

Зведена податкова згідно з абзацом одинадцятим пункту 19 Порядку № 1307 нескладаєтьсянасумукоштів, щонадійшлинапоточнийрахунокякпопередняоплата (аванс).

Щодопитання 2

У випадку постачання протягом одного дня одному і тому ж покупцю товару в межах одного і того ж договору не буде вважатися помилкою, коли постачальником буде складена одна податкова накладна на загальну суму товарів, поставлених протягом одного дня.

У випадку, якщо постачання протягом одного дня одному і тому ж покупцю в межах одного і того ж договору має безперервний або ритмічний характер, то підприємство може складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання:

покупцю – платнику податку зведені податкові накладні з урахуванням усього обсягу постачання товарів/послуг такому покупцю протягом періоду, за який складається така податкова накладна;

покупцю – не платнику податку зведену податкову накладну з урахуванням всього обсягу постачання товарів/послуг таким покупцям, за який складається така податкова накладна, протягом такого місяця.

Статтею 36 розділу I Кодексу встановлено, що платники податку зобовязані самостійно декларувати свої податкові зобовязання та визначати відповідність проведення ними операцій.

Відповіднодо пункту 52.2 статті 52 розділу II Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.