X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 03.03.2021 р. № 780/ІПК/08-01-04-02-14

Головне управління ДПС у Запорізькій області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянуло запит Підприємства про надання індивідуальної податкової консультації щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Податок), та повідомляє.

Підприємство без надання підтверджуючих документів, поінформувало, що є комунальним та основним видом його діяльності є оздоровлення та відпочинок дітей.

Підприємство, посилаючись на п. «ї» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу, запитує про виникнення у нього податкових зобов’язань з Податку за майно Підприємства.

Пунктом «ї» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу з об’єктів оподаткування Податком виключено, зокрема, об’єкти нежитлової нерухомості державних та комунальних дитячих санаторно-курортних закладів та закладів оздоровлення та відпочинку дітей.

Дитячі заклади оздоровлення та відпочинку незалежно від форми власності обов’язково включаються до складу мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку (п. 1 ст. 15 Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» від 4 вересня 2008 року № 375-VI (далі − Закон).

Дитячі заклади оздоровлення та відпочинку утворюються, зокрема, місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування (п. 3 ст. 15 Закону).

Майнові об’єкти оздоровлення та відпочинку дітей обов’язково вносяться до Державного реєстру майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей (п. 1 ст. 15 Закону).

При утворенні дитячого закладу оздоровлення та відпочинку державної чи комунальної форми власності власник (засновник) визначає обсяг прав та обов’язків суб’єкта господарювання, що здійснює управління дитячим закладом оздоровлення та відпочинку, щодо майна такого закладу (повне господарське відання, оперативне управління, оренда(п. 2 ст. 15 Закону).

Оскільки платником Податку є власник об’єкта нерухомості (п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Кодексу), то за умови, що майно Підприємства закріплене за ним на правах господарського відання або оперативного управління відповідно до п. 2 ст. 15 Закону, у Підприємства не виникатимуть податкові зобов’язання з Податку.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.