X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 05.03.2021 р. № 845/ІПК/99-00-04-03-03-06

Державна податкова служба України, керуючись ст.52 Податкового кодексу України (далі ‒ Кодекс)розглянула звернення щодо практичного застосування норм чинного законодавства та в межах компетенції повідомляє.

Товариство у зверненні повідомило, що мають місце випадки звернення до товариства спадкоємців померлого акціонера, які підтверджують своє право на спадок відповідними документами, за отриманням нарахованих, але не виплачених дивідендів.

Товариство просить надати роз’яснення з питаннявідображення зазначеного доходу у податковому розрахунку.

З питання оподаткування доходу у вигляді дивідентів, нарахованих юридичною особою на користь померлої фізичної особи (акціонера), та відображення в податковому розрахунку вам була надана в межах компетенції індивідуальна податкова консультація листом ДФС від 04.01.2021
№ 51/ІПК/99-00-04-03-03-06, у якій зокрема зазначено, що «
дохід у виглядідивідендів, якийнарахованийюридичною особою на користьпомерлоїфізичної особи (акціонера), відображаєтьсяподатковим агентом в податковомурозрахунку за формою № 1ДФ у останньомузвітномуперіоді, на якийприпадає день смертіфізичної особи, з зазначеннямїї РНОКПП абосерії та номера паспорта шляхом заповнення граф 3а, 4а, 4 та 7 (дата смерті)» під ознакою доходу «109».

Водночас слід зазначити, що порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав визначено ст. 174 Кодексу, якою встановлено декілька ставок для оподаткування доходу платника податку, одержаного у вигляді спадщини, залежно від ступеня споріднення спадкоємця із спадкодавцем та їх резидентського статусу.

Пунктом 174.1 ст. 174 Кодексу визначено об'єкти спадщини платника податку.

Відповідно до п. 174.4 ст. 174 Кодексу нотаріус за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса та/або в сільських населених пунктах - уповноважена на це посадова особа відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини щокварталу подають до контролюючого органу інформацію про видачу свідоцтв про право на спадщину в порядку, встановленому розділом IV Кодексу для податкового розрахунку. У такому самому порядку нотаріуси подають інформацію про посвідчення договорів дарування.

При цьому у такому податковому розрахунку обов'язково зазначається сума доходу у вигляді вартості успадкованого майна, отриманого платником податку, зазначеним у п.п. 174.2.2 п. 174.2 Кодексу.

Враховуючи зазначене, кошти у вигляді дивідендів, які нараховані юридичною особою на користь фізичної особи – спадкоємця, включаються до складу спадщини та відображаються нотаріусом у податковому розрахунку.

Разом з тим юридична особа на підставі свідоцтва про право на спадщинуздійснює виплатузазначених коштів та відображаєїх у графі 3 «Сума виплаченого доходу» податкового розрахунку під ознакою доходу «109», тобто графи 3а, 4, та 4а юридична особа не заповнює.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.